ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

Rawianie wpłacili na rzecz szpitala ponad 80 tys. zł. Placówka kupiła respirator i niezbędny sprzęt

Respirator kupiony za pieniądze ze społecznej zbiórki dotarł do szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. To bardzo ważny sprzęt pierwszej potrzeby, zwłaszcza teraz, podczas epidemii koronawirusa, tuż przed prognozowaną kolejną falą zachorowań.

Więcej o sytuacji szpitala, zbiórce pieniędzy i działalności w czasie COVID-19 przeczytasz TUTAJ>>>

Przypominamy, że wciąż trwa wspólna akcja szpitala i Fundacji „Obudźmy Nadzieję” polegająca na zbiórce funduszy na bieżące potrzeby placówki. Każda pomoc w tych trudnych czasach jest na wagę złota. Do tej pory mieszkańcy oraz firmy z powiatu rawskiego wsparli SPZOZ w Rawie Mazowieckiej łączną kwotą w wysokości około 80 tysięcy złotych.

Respirator, który kupił szpital, to w czasach epidemii wirusa SARS Co-2 sprzęt najwyższej potrzeby, który pozwala ratować życie chorym na COVID19 – chorobę płuc, którą może wywoływać wirus. Ale to nie wszystko – każde pieniądze przeznaczane są niemal natychmiast na bieżące wydatki. Oprócz respiratora ze środków zebranych dotychczas podczas społecznej zbiórki udało się kupić:

• 2 aparaty do monitorowania tętna płodu

• 19 kombinezonów dla personelu do walki z koronawirusem

• 16 reduktorów tlenu

• 2 ssaki na blok operacyjny

• aparat EKG

– Każda pomoc finansowa to podczas trwającej już szósty miesiąc epidemii bardzo wielkie wsparcie codziennej pracy szpitala – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka SPZOZ im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Pracujemy bowiem od pół roku, bez przerwy w warunkach wzmożonego rygoru sanitarnego, który wymusza znacznie większe wydatki m.in. na jednorazowy sprzęt zapewniający bezpieczeństwo zdrowotne zarówno pacjentów, jak i personelu. Chciałabym więc z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas dotychczas wsparli, a jednocześnie zaapelować o pomoc w tych trudnych czasach.

Przypominamy, że szpital wraz z Fundacją „Obudźmy nadzieję” uruchomiły specjalne subkonto, na które cały czas można wpłacać pieniądze. W tych trudnych czasach liczy się dosłownie każda złotówka.

KAŻDY, KTO ZECHCE POMÓC SZPITALOWI PROSZONY JEST O DAROWIZNĘ:

Wpłata na subkonto nr 39 9302 1027 2604 4248 2000 0530 z dopiskiem: SPZOZ Szpital.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author