Categories Powiat

Rawski szpital otwiera nową przychodnię w Białej Rawskiej

Mieszkańcy Białej Rawskiej od 2 stycznia będą mieć znacznie łatwiejszy dostęp do lekarza i do badań diagnostycznych. SPZOZ w Rawie otwiera tam nową przychodnię, gdzie przyjmować będą medycy ze Szpitala im. św. Ducha.

W nowej przychodni przy ul. Mickiewicza w Białej Rawskiej nieodpłatnie, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będą przyjmować lekarze rodzinni, a także pediatrzy. Będzie też można skorzystać z konsultacji specjalistycznych: ortopedy, onkologa, chirurgów, urologa, proktologa, ginekologa. Specjaliści będą na razie przyjmować na zasadach komercyjnych, ale szpital liczy na to, że z czasem NFZ zgodzi się zakontraktować pracę przychodni również w tym zakresie.

– Będziemy wciąż o to zabiegać – zapewnia Małgorzata Leszczyńska, dyrektor ZSZOZ w Rawie Mazowieckiej. – Oczywiście mieszkańcy Białej Rawskiej mogą wciąż w ramach kontraktu, nieodpłatnie korzystać z pomocy lekarzy specjalistów w naszej przychodni w Rawie. Chcemy budować w Białej Rawskiej nowy, ambitny, młody zespół lekarzy.

Dodatkowe korzyści dla pacjentów Białej Rawskiej to szybka możliwość – jeśli będzie taka potrzeba ze względu na stan zdrowia – dalszego, pogłębionego leczenia i badan w Szpitalu Św. Ducha w Rawie, a także dostęp do pełnej diagnostyki szpitalnej m.in. tomografu, USG (np. tarczycy czy piersi), endoskopii spirometrii, histopatologii czy badań drożności krwiobiegu.

– W nowej przychodni w Białej Rawskiej działać będzie punkt pobrań laboratoryjnych, po to, aby tamtejsi mieszkańcy mogli wykonywać badania bez konieczności przyjazdu do Rawy – dodaje dyr. Leszczyńska.

Nowa przychodnia będzie się mieścić w Białej Rawskiej przy ul. Mickiewicza 25.

REKLAMA

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author