Categories Powiat

Miał 3 promile alkoholu. Wiózł autem małe dziecko. Jego partnerka też była pijana. Kierowcy grozi wysoka kara, za złamanie przepisów i totalny brak wyobraźni

Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali 32-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Jak się okazało, przewoził w nim swoją partnerkę i małe dziecko bez fotelika. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd.

28 lipca 2019 roku o godzinie 19.10 mundurowi z drogówki zauważyli na drodze wojewódzkiej 725 z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej samochód marki Nissan Micra, który nie trzymał się toru jazdy. Auto było również w fatalnym stanie technicznym, nie posiadało tylnego zderzaka i miało pękniętą lampę.

Policjanci zaraz po zatrzymaniu samochodu, wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. 32-latek mieszkaniec powiatu rawskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Przewoził swoją partnerkę i malutkie dziecko, które siedziało na kolanach 25-letniej kobiety.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że właśnie przygotowują się do ślubu i prosili gości na wesele.

Matka dziecka również znajdowała się pod wpływem alkoholu. W jej organizmie było prawie 2 promile.

Kierujący został zatrzymany przez policjantów. A matka z dzieckiem została przekazana rodzinie.

Sprawa 32-latka znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author