Categories Powiat Rawski

Rawski szpital rozszerzy chirurgię ręki. Sprawdź jakie schorzenia już są leczone w Rawie

Szpital im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w nowym, budowanym gmachu jeszcze bardziej rozszerzy chirurgię ręki. Placówka już w tej chwili wykonuje szereg zabiegów tego typu, ale zarówno ich zakres, jak i skala zwiększy się znacznie po wybudowaniu nowego pawilonu. Wady ręki to jedne z najczęstszych obecnie schorzeń ortopedycznych. Wynikają m.in. z pracy biurowej.

– Tego typu wady występują coraz częściej, jest to związane z charakterystyką pracy, którą wykonuje większość osób – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ w Rawie.

– Nasi lekarze zalecają, by nie lekceważyć tych dolegliwości, bo mogą one prowadzić do zmian, które w znacznej mierze utrudniają normalne funkcjonowanie, a czasem prowadzą do całkowitej nieruchomości dłoni. Już w tej chwili zajmujemy się pacjentem od a do z, czyli od rozpoznania, poprzez diagnostykę, do zabiegu. Mamy krótkie terminy przyjęć na konsultacje, a zabiegi wykonujemy dość szybko, biorąc pod uwagę pilność przypadku – wyjaśnia dyrektor.

W szpitalu można wyleczyć bardzo często występujący zespół kanału nadgarstka (czasem nazywany cieśnią nadgarstka), tzw. strzelające palce (palce przeskakujące), chorobę De Quervaina, neuropatie uciskowe nerwu łokciowego występujące najczęściej w okolicy łokcia (tzw. zespół rowka nerwu łokciowego) lub nadgarstka (tzw. zespół kanału Guyona). Ponadto leczone są bóle, deformacje, niestabilności oraz torbiele związane z zwyrodnieniowymi zmianami stawowymi nadgarstka i ręki.

Pacjenci, którzy chcieliby skonsultować dolegliwości ręki u specjalisty w ramach umowy NFZ powinni mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Ze skierowaniem powinni zgłosić się do Poradni Ortopedycznej SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. Wszelkie informacje oraz rejestracja pod numerem telefonu: 729-059-525.

 

UBEZPIECZENIA Rawa – tel. 507 72 98 01.                       (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author