Categories Miasto

Rawskie Stowarzyszenie „Topory” dostało 65 tys. zł na letni projekt morsko-żeglarski

Festiwal „Rawa Gra Szanty” w tym roku odbędzie się on-line i to właśnie na jego organizację, wraz z warsztatami i sesją gier fabularnych RPG “Toporom” udało się pozyskać 65 tys. zł z programu “Kultura w sieci”. O pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabiegało blisko 6000 podmiotów z całej Polski. Wsparcie otrzymały 1182, w tym rawskie “Topory”. Na co?

– Cała koncepcja projektu opiera się na przeniesieniu w świat wirtualny Festiwalu „Rawa Gra Szanty”, który od 2014 roku odbywa się rokrocznie w Rawie Mazowieckiej. Projekt będzie podzielony na zadania, których wspólnym mianownikiem będzie kultura żeglarska, a celem poszczególnych zadań zwiększenie obecności tej kultury w życiu społecznym zarówno dzieci jak i dorosłych – wyjaśnia w rozmowie z KochamRawe.pl Hubert Jankowski z Rawskiego Stowarzyszenia „Topory”.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania:

Koncerty piosenki żeglarskiej i turystycznej on-line, które będą miały premierę 25 lipca 2020 r., a później będą dostępne bezpłatnie na stworzonej na potrzeby projektu stronie internetowej, umożliwiając łatwe korzystanie z zasobów kultury w formie elektronicznej.

Od 1 lipca do 15 sierpnia warsztaty on-line dla dzieci i dorosłych o tematyce muzyczno-żeglarskiej, rozwijające kapitał kulturowy odbiorców. W ramach
tego bloku planowane jest przeprowadzenie: interaktywnych warsztatów artystycznych dla dzieci, warsztatów gry na gitarze oraz warsztatów śpiewu.

Sesje gier fabularnych RPG (Role Playing Games) on-line wraz ze stworzeniem i udostępnieniem w formie elektronicznej dedykowanych scenariuszy w tematyce morsko-żeglarskiej oraz z warsztatami wprowadzającymi w tematykę gier RPG on-line.

Będzie to najbardziej interaktywna forma, którą zaproponujemy odbiorcom podczas projektu, będą oni czynnie uczestniczyć sesjach RPG, co wymusi niejako na nich zwiększenie swoich umiejętności oraz kompetencji cyfrowych (przede wszystkim w zakresie korzystania z dedykowanych grom narzędzi i aplikacji) – wyjaśnia Jankowski.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author