Categories Powiat

Rosławowice: Spotkali się pod sklepem. Złamali zakaz spotykania się. Dostali mandaty po 500 zł

25 marca weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące m.in. całkowitego zakazu gromadzenia się osób. Niestety, pięciu mężczyzn z powiatu rawskiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Dyżurny rawskiej komendy 28 marca 2020 roku otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rosławowice, przed sklepem zgromadziło się pięciu mężczyzn.Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska, KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author