Categories Miasto

(ROZKŁAD) Ruszył pilotaż drugiej linii autobusowej. Teraz dojedziesz na targowisko miejskie i w okolice firmy Logis

Cztery kursy dziennie (w każdą stronę) wykonuje autobus na drugiej, testowanej właśnie, linii lokalnej komunikacji od Aquarium – do nowego bloku socjalnego przy ul. Mszczonowskiej. Uruchomienie drugiej linii nie wpłynęło na zmianę rozkładu na pierwszej linii.

– Zgodnie z zapowiedziami, wraz z początkiem października, uruchomiliśmy pilotażowe kursy na drugiej linii autobusowej – informuje burmistrz Piotr Irla.

Autobus swoją trasę zaczyna w okolicach krytej pływalni i jedzie ul. Katowicką, Tomaszowską i Kościuszki. Następnie Konstytucji 3 Maja i Targową, aż do ul. Zamkowa Wola, gdzie skręca w prawo do ul. Aleksandrówka i ulicą Biała dociera do os. Zamkowa Wola. Tam ul. Batorego wyjeżdża na ul. Mszczonowska i kończy swój kurs w okolicach bloku socjalnego na ul. Mszczonowskiej.

Aktualnie drugą linię, jako pilotaż, organizuje ZGO Aquarium, ale od kwietnia 2020 roku to miasto będzie organizatorem rawskiej komunikacji publicznej. Burmistrz już wydał odpowiednie zarządzenie, które zgodnie z przepisami zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

– Komunikacja miejska, z prawdziwego zdarzenia, zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami, po wszelkich niezbędnych pilotażach i testach, wystartuje na początku kwietnia 2020 roku – wyjaśnia burmistrz Irla.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author