Categories Miasto

Scenarzysta kultowego serialu spotkał się z mieszkańcami Rawy

Janusz Płoński był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dorosłych – ostatni żyjący scenarzysta kultowego polskiego serialu pt.” Alternatywy 4 “. Wydarzenie miało miejsce we wtorek 24. września br.

Scenarzysta zaprezentował swój przewodnik po serialu i rzeczywistości zatytułowany “Alternatywy 4″ Było to pretekstem do wspomnień z czasów pisania scenariusza do serialu, jak również do przedstawienia ówczesnej rzeczywistości z czasów PRL-u i trudnościach z cenzurą.

Większą część uczestników spotkania stanowiła młodzież, dla której realia tego okresu historycznego są znane tylko z podręczników ; Janusz Płoński przedstawił autentyczną relację z tych czasów ” kiedy wszystko było cenzurowane, nawet nekrologi” – jak informował.

Wspomnienia scenarzysty poparte prezentacją poszczególnych kadrów filmu to wiarygodny obraz czasów PRL-u i ciekawa lekcja historii dla uczniów.

“Alternatywy 4 – przewodnik po serialu i rzeczywistości ” jak jeszcze jedna książka Płońskiego pt. “Janusz Płoński kandydatem na prezydenta” są do wypożyczenia w bibliotece.

Kolejne spotkanie autorskie w MBP odbędzie się 23 października, a gościem będzie pisarka powieści obyczajowych Anna Kasiuk.

Barbara Kalinowska

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author