Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Niebawem rozpocznie się sezon nad Zalewem Tatar. Co z kąpieliskami w Rawie i Białej Rawskiej?

wypożyczalnia sprzętu pływającego zalew tatar Rawa

Sprzęt pływający – tak. Kąpieliska w Rawie Mazowieckiej i w Białej Rawskiej pod wielkim znakiem zapytania. Tyle aktualnie można powiedzieć o wypoczynku nad wodą w Rawie i Białej w rozpoczynającym się sezonie.

Jeszcze tydzień temu przedstawiciele OSiR informowali, że wypożyczalnia sprzętu pływającego na Zalewie Tatar zostanie otwarta dopiero w piątek po Bożym Ciele. Jak się dowiadujemy teraz, kajak, czy rowerek wodny będzie można wypożyczyć już od 5 czerwca.

– Dostępny będzie cały sprzęt, którym dysponujemy, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich norm sanitarnych i obowiązujących przepisów – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Tadeusz Kotusiński, dyrektor rawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Na jednym rowerku wodnym czy kajaku będą mogły pływać nie więcej niż dwie osoby, chyba, że wypożyczającymi jest rodzina, wówczas ten limit nie będzie obowiązywał.

Jak przyznaje dyrektor Kotusiński, dużo gorsza sytuacja może być z kąpieliskiem. – Na pewno zadbamy o spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych. Większym problemem jest zapewnienie dyżurów ratowników, ale myślę, że minimalną obsadę też uda nam się zapewnić – twierdzi dyrektor OSiR.

Póki co nie wiadomo jednak, kiedy kąpieliska w Rawie i Białej Rawskiej zostaną otwarte dla mieszkańców.

– My umowy z ratownikami mamy podpisane, ale z ostatecznymi decyzjami wstrzymujemy się do początku sezonu i szczegółowych wytycznych w tym zakresie inspekcji sanitarnej – przyznaje Jacek Adamczyk, burmistrz Białej Rawskiej w rozmowie z gazetą KochamRawe.pl.

Jak zatem będzie wyglądał tegoroczny sezon nad zbiornikami wodnymi w powiecie rawskim? Jakie dokładnie przepisy sanitarne będą obowiązywać, jak będą wdrażać je poszczególne służby i jednostki oraz jak do ich respektowania podejdziemy sami jako wypoczywający nad wodą? To zapewne dopiero się okaże, gdy rozpoczną się upały i będziemy chcieli korzystać z wypoczynku nad wodą.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author