Categories Miasto

Ruszyła budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej na os. 9 Maja w Rawie

Po zakończeniu opracowania dokumentacji technicznej i przeprowadzeniu postępowania przetargowego ruszyły prace przy budowie placu zabaw i siłowni zewnętrznej na Osiedlu 9 Maja w Rawie Mazowieckiej. Inwestycja, której finansowanie zapewniono w ramach Budżetu Obywatelskiego, planowana jest do ukończenia przed zbliżającymi się świętami.

Obiekt, który powstaje, będzie nowoczesny i zróżnicowany. Plac zabaw zostanie wyposażony w dziesięć różnorodnych urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Będą to m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, drabinki, a także urządzenia sprawnościowe. Dodatkowo pojawi się siłownia zewnętrzna, składająca się z siedmiu instalacji, co umożliwi mieszkańcom korzystanie z atrakcji rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Na terenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej pojawią się ławki i kosze na śmieci, tworząc przyjazne miejsce do odpoczynku. Całość będzie dodatkowo wyposażona w bezpieczną nawierzchnię z piasku płukanego, gwarantującą odpowiednie warunki bezpieczeństwa.

Projekt ten to nie tylko nowa przestrzeń rekreacyjna, ale także odpowiedź na oczekiwania mieszkańców osiedla 9 maja. Wprowadzenie różnorodnych atrakcji ma sprzyjać aktywnemu trybowi życia, a także integracji mieszkańców w przyjaznym otoczeniu.

Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej to krok w kierunku tworzenia bardziej dostępnej przestrzeni rekreacyjnej dla wszystkich mieszkańców miasta. Inwestycja, gdy zostanie ukończona, z pewnością stanie się miejscem, gdzie dzieci i dorośli znajdą coś dla siebie, wspólnie ciesząc się urokami aktywności na świeżym powietrzu.

Mieszkańcy Osiedla 9 Maja z zadowoleniem przyjęli informację o rozpoczęciu prac przy budowie placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

• To wspaniała wiadomość! Od dawna czekaliśmy na taką inwestycję – mówi mieszkanka osiedla. – Dzieci będą miały wreszcie gdzie się bawić, a my będziemy mogli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

• To świetne miejsce dla integracji mieszkańców – dodaje, inny mieszkaniec osiedla. – Będziemy mogli wspólnie korzystać z atrakcji, a także organizować różnego rodzaju wydarzenia.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author