Categories Miasto

Rawa Mazowiecka coraz piękniejsza dzięki mieszkańcom

W ostatnich latach miasto dynamicznie się rozwija, a jego wygląd zmienia się na lepsze. Nie bez znaczenia jest w tym procesie zaangażowanie mieszkańców, którzy dbają o estetykę swojego otoczenia.

Dobrym przykładem jest konkurs pn. „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej”, który został rozstrzygnięty w listopadzie br. Został on zorganizowany przez Miasto Rawa Mazowiecka w ramach projektu rewitalizacyjnego pn. „Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych”. Jego celem było podniesienie estetyki i standardu budynków zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji.

W konkursie mogli wziąć udział właściciele budynków mieszkalnych lub mieszkalno-usługowych oraz wspólnoty mieszkaniowe. Warunkiem udziału było wykonanie prac remontowych obejmujących co najmniej te elewacje, które znajdują się w pierzei ulic lub placów. Kryteria oceny były następujące: estetyka wykonania remontu, zgodność z charakterem zabytkowej architektury centrum miasta, wykorzystanie materiałów wysokiej jakości. W ramach konkursu przyznano 3 nagrody pieniężne:

• I miejsce i 15 tys. zł, otrzymali właściciele budynku przy ul. Kościuszki

• II miejsce i 12 tys. zł, otrzymali właściciele obiektu przy ul. Wyszyńskiego

• III miejsce i 10 tys. zł, trafiło do właścicieli nieruchomości przy ul. Armii Krajowej

W sumie, we wszystkich czterech edycjach, nagrodzono 12 budynków. Były to obiekty położone przy następujących ulicach: Warszawska (3 budynki), Mazowiecka (2 budynki), Wyszyńskiego (2 budynki), Kilińskiego, Ziemowita, Słowackiego, Kościuszki, Armii Krajowej. Dzięki przeprowadzonym remontom elewacji centrum miasta stało się bardziej zadbane i przyjazne dla mieszkańców i turystów.

Kolejnym przykładem jest konkurs „Rawa Mazowiecka – Miastem Kwiatów i Zieleni”. W jego ramach nagrodzono mieszkańców, którzy dbają o swoje ogrody, balkony i ogródki przyblokowe. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a jego laureaci pokazali, że Rawa może być miastem pięknym i zielonym.

Konkurs został zorganizowany przez Miasto Rawa Mazowiecka w celu podniesienia estetyki oraz poczucia współodpowiedzialności za wygląd miasta, promocji pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, ale przede wszystkim pobudzenia aktywności i inicjatyw mieszkańców w zakresie dbałości o środowisko naturalne.

Wzięło w nim udział 30 mieszkańców Rawy Mazowieckiej, z których 29 zakwalifikowało się do dalszego etapu. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie swojego ogrodu, balkonu lub ogródka przyblokowego.

Kryteria oceny były następujące: różnorodność roślin, oryginalność aranżacji, estetyka wykonania.

Przyznano nagrody w trzech kategoriach: najładniejszy ogród przydomowy, najładniejszy ogródek przyblokowy, najładniejszy balkon.

Konkursy „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” i „Rawa Mazowiecka – Miastem Kwiatów i Zieleni” to tylko przykłady tego, jak mieszkańcy mogą przyczynić się do poprawy wyglądu miasta. Warto pamiętać, że każdy z nas może zrobić coś dla swojego otoczenia. Wystarczy, że zadbamy o czystość i porządek przed swoim domem, posadzimy kwiaty lub drzewa, a nawet po prostu wyrzucimy śmieci do kosza.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy dbają o estetykę swojego otoczenia. Wasze zaangażowanie przyczynia się do tego, że Rawa Mazowiecka jest coraz piękniejszym miastem.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author