Categories Miasto

Ścieżka rowerowa łącząca os. Zamkowa Wola z Zalewem Tatar może powstać jeszcze w tym roku

Burmistrz Piotr Irla jest zdeterminowany, aby wreszcie zrealizować budowę ścieżki rowerowej do osiedla Zamkowa Wola, którą obiecywali jego poprzednicy, ale na obietnicach się skończyło. Inwestycja może być zrealizowana jeszcze w 2019 roku.

– Czekamy w tej chwili na zgodę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, na budowę kładki na rzece Rylce. Jeśli taką zgodę otrzymam, wystąpimy o pozwolenie na budowę – informuje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

– Chciałbym, aby przetarg został rozstrzygnięty w sierpniu lub we wrześniu. Mam nadzieję, że ścieżkę uda się wybudować jeszcze w tym roku – dodaje burmistrz.

Pomysł połączenia ścieżką rowerową os. Zamkowa Wola z Zalewem Tatar powstał wiele lat temu za czasów burmistrza Eugeniusza Góraja. Pierwsze jej fragmenty powstały ponad dekadę temu. Niestety inwestycja utknęła na ul. Łowickiej. Władze miasta nie były w stanie porozumieć się z właścicielami działki nad Rawką, aby mogła tamtędy przebiegać ścieżką rowerowa do osiedla Zamkowa Wola. Poprzedni burmistrz Dariusz Misztal, niemal co roku zapowiadał realizację tej inwestycji i za każdym razem na zapowiedziach się kończyło.

Teraz burmistrz Piotr Irla jest zdeterminowany, aby wreszcie ścieżkę wybudować i chce to zrobić jeszcze w tym roku. Dzięki temu mieszkańcy os. Zamkowa Wola będą mogli bez przeszkód pojechać rowerem z osiedla nad Zalew, bez konieczności wjeżdżania do centrum miasta.

O ścieżce rowerowej i innych planowanych i realizowanych przez miasto inwestycjach rozmawialiśmy z burmistrzem Piotrem Irlą na audio.kochamrawe.pl Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author