Categories Miasto

Spółka RAWiK chce wybudować nową siedzibę. Kiedy i gdzie?

nowa siedziba Rawik rawa mazowiecka adres kontakt kochamrawe

– Budowa nowej siedziby spółki Rawskie Wodociągi i Kanalizacja planowana jest od ponad 8 lat – przyznaje Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej. Plany te w najbliższych latach wreszcie zostaną zrealizowane, a pracownicy spółki nie będą musieli już pracować w zaadaptowanych przed laty na biura garażach.

Wiceburmistrz przypomina, że plany budowy nowej siedziby spółki RAWiK, choć istnieją od lat, były cały czas przesuwany w czasie, ale wreszcie zostaną zrealizowane.

– Wszyscy wiemy w jakich warunkach pracują osoby zatrudnione w RAWiKu. Latem w pomieszczeniach biurowych jest bardzo gorąco, a zimą pochłaniają one dużo ciepła, a to z kolei generuje ogromne koszty – podkreśla Artur Piotrowski. I dodaje, że warunki pracy nie są komfortowe, a sama eksploatacja budynku jest bardzo droga, bo od początku były to pomieszczenia, które miały służyć spółce jedynie tymczasowo. Wcześniej były to garaże Zakładu Gospodarki Komunalnej zaadaptowane na biura bez odpowiedniego ocieplenia i izolacji.

Dlatego spółka, wraz z władzami miasta, postanowiła wreszcie wybudować nową siedzibę.

Prace rozpoczną się już w 2022 roku. Na początku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę, a w kolejnych latach zostanie zrealizowana cała inwestycja, a więc zostanie wybudowany budynek z przeznaczeniem na nową siedzibę spółki, spełniające wszystkie aktualnie obowiązujące normy.

– Nowa siedziba spółki RAWiK zostanie wybudowana przy ulicy Fawornej na działce należącej do spółki, w sąsiedztwie Stacji Uzdatniania Wody – mówi wiceburmistrz Artur Piotrowski w rozmowie z KochamRawe.pl.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author