Categories Miasto

Wiemy jak będzie wyglądać kolęda w rawskich parafiach w czasie pandemii koronawirusa

Proboszczowie rawskich parafii podjęli decyzję, dotyczącą przebiegu tegorocznej kolędy. Albo wspólna msza św. z udziałem mieszkańców poszczególnych wiosek, bloków, ulic. Albo indywidualne wizyty – tylko na zaproszenie.

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19, księża z rawskich parafii nie będą jak co roku odwiedzać wiernych w ich domach.

Mieszkańcy poszczególnych wiosek, ulic lub bloków będą zapraszani do kościoła jednego dnia na wspólną mszę świętą sprawowaną w ich intencji. Na początku i końcu mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo kolędowe oraz będą mogli pobrać obrazki i wodę święconą, którą po powrocie pokropią swój dom modląc się razem w rodzinie o Bożą opiekę w Nowym Roku.

Nie oznacza to, że księża całkowicie zrezygnowali z odwiedzania wiernych w ich domach. Jeśli ktoś chce, aby kapłan go odwiedził z krótką wizytą duszpasterską, może go do siebie zaprosić. W tym roku, księża bez zaproszenia nie będą odwiedzać wiernych w ich domach z tzw. „kolędą”. W niektórych parafiach, zwłaszcza w dużych miastach, kolęda tylko na zaproszenie, miała miejsce już w minionych latach.

Wszystkie informacje o mszach św. za mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków, oraz możliwe terminy odwiedzenia wiernych w ich domach rawskie parafie będą podawać w swoich ogłoszeniach parafialnych.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author