Categories Miasto

STUNT – pokaz akrobatyki motocyklowej już w niedzielę podczas Dni Rawy

Niedziela (9 czerwca) będzie gratką dla fanów motoryzacji. W godzinach przedpołudniowych na Targowisku Miejskim „Rawiak” przy ul. Targowej w Rawie odbędzie się pokaz stuntu motocyklowego z udziałem światowej klasy polskich, i nie tylko polskich, stunterów.


A zatem po raz kolejny będziemy świadkami niezwykłego przedstawienia, polegającego na wykonywaniu kombinacji wyczynów kaskaderskich na motocyklu.

Przeczytaj dokładny program Dni Rawy 2019>>>

REKLAMA

 

A oto gwiazdy tego pokazu:

Marcin Głowacki – o groźnym pseudonimie Polish Ninja, to motocyklowy mistrz Polski oraz świata, samozwańczy motocyklowy szaman. Uprawia odmianę stuntu, który specjaliści nazywają stuntridingiem. Od jakiegoś czasu wygrywa wszystkie zawody, w których weźmie udział, także te o randze międzynarodowej. Jest między innymi zwycięzcą serii zawodów XDL Championship, które odbyły się w USA w 2017, zdobywcą złotych medali na Mistrzostwach Świata Federacji Ekstremalnych Sportów Motocyklowych Stunt Grand Prix 2016 oraz Ouest Bike Show w 2016 i w 2018 r. we Franccji (Mistrzostwa Europy).

Jego recepta na sukces? „Najważniejsze to jeździć dla siebie, nie na pokaz. Staram się być zawsze przygotowany na zawody w 100 proc. nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.”

Ewa Pieniakowska – królowa polskiego stuntu! Mogłaby łamać męskie serca, ale woli ujarzmiać… motocykle. Do jej ulubionych trików zalicza się m.in. tzw. spreader, który polega na tym, że Ewa siedzi na baku i ma nogi rozłożone do szpagatu, jadąc jednocześnie na tylnym kole. Jest w Polsce pierwszą kobietą, która zaczęła uprawiać stunt. Można śmiało powiedzieć, że jazda na motocyklu, i to właśnie w takim wydaniu, to jej powołanie. W jednym z wywiadów wyznała: „Zrealizowałam więcej postawionych sobie celów niż przypuszczałam. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Chciałabym, aby wszyscy ludzie na całym świecie odnaleźli swoje miejsce na ziemi, byli szczęśliwi i czuli, że mogą przenosić góry!”

Nowości na rawskim stuncie

Maciej Bielicki – stunt na harleyu
W historii rawskiego stuntu po raz pierwszy na harleyu wystąpi Maciej Bielicki. Maciej „DOP” Bielicki jest jedynym w Polsce stunterem, który tricki wykonuje na motocyklu marki Harley-Davidson. Maciek jest ikoną polskiego stuntu, jednym z najlepszych w naszym kraju. Maciej Bielicki pobił rekord Giunnessa w najdłuższym paleniu gumy na motocyklu. Polak jechał na najnowszym harleyu-davidsonie street rod o pojemności 750 ccm i osiągnął wynik niemal 4,5 km. Poprzedni rekord ustanowiono w USA, gdzie po wielu próbach na motocyklu ze znacznie mocniejszym silnikiem udało się przejechać tylko 3,7 km.

Grzegorz Doering – stunt w duecie
Trenuje od około 6. lat, od 3. lat występuje w duecie z dziewczyną Sandrą, wykonując niebezpieczne, motocyklowe akrobacje. Jeździ na jednośladzie Kawasaki 636. Grzegorz jest uczestnikiem wielu zawodów w tej dyscyplinie, w tym roku na Stunt Wars Poland w Poznaniu zajął 6. miejsce.

Stunt w duecie to pokazy wyjątkowe, gdyż jazda w tandemie jest w Polsce bardzo mało znana. W całej Europie jest tylko kilka par, które jeżdżą w duecie na motocyklu. Sztuczki, które wykonują Grzegorz i Sandra najczęściej wymyślają sami. W Rawie duet na motocyklu zobaczymy po raz pierwszy.

Shinsuke Kinoshita – stunt po japońsku

Kolejną nowością na rawskim stuncie będzie udział japońskiego stuntera Shinsuke Kinoshity na motocyklu Daytona 675.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author