Categories Miasto

Jarmark i kiermasz podczas Dni Rawy

Jarmark rawski, kiermasz książki, wesołe miasteczko, zwiedzanie zamkowej baszty, a wszystko to w czasie tegorocznych Dni Rawy Mazowieckiej (8-9 czerwca).

PRZECZYTAJ CAŁY PROGRAM DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2019>>>

Jarmark rawski

Już na stałe wpisał się do grafiku rawskiego święta, w tym roku odbędzie się on 9 czerwca, a jego organizatorem jest niezmiennie Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej. W imprezie, która odbędzie się w godzinach 9-15 uczestniczyć będzie kilkudziesięciu wystawców handlujących: wyrobami z wikliny, biżuterią, wyrobami z miodu, rzeźbami, rękodzieła artystycznego, ceramicznymi.

Kiermasz książek

Tego samego dnia, tj. w niedzielę w godz. 9-15 Miejska Biblioteka Publiczna im. św. Jana Pawła II zorganizuje kiermasz książek. To oferta dla każdego, kto jest książkowym maniakiem i chce w konkurencyjnej cenie.

Wesołe miasteczko

W sobotę i w niedzielę na terenie przyzamkowym będzie można skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka Familia Land.

Zwiedzanie baszty

Zapraszamy wszystkich rawian i gości do odwiedzenia majestatycznej wieży zamkowej, która góruje nad miastem. W baszcie zamkowej mieści się nowa, interesująca ekspozycja pt. „Dzieje Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej na tle historii miasta i regionu”. Basztę zamkową będzie można zwiedzić bezpłatnie w niedzielę, to jest 9 czerwca, w godz. 9-15. Będzie też możliwość wybicia pamiątkowej monety.

Drugiego zaś dnia wszystkim chętnym zostanie udzielony instruktaż pierwszej pomocy, tę część poprowadzą ratownicy z WOPR-u.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author