Categories Powiat

Sukces rawskiej policji. Zatrzymani złodzieje kradli: biżuterię, gotówkę oraz zegarki

rawa zatrzymani włamywacze obyatele gruzji kochamrawe

Policjanci z Rawy razem z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali czterech obywateli Gruzji, którzy okradali domy i mieszkania. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz OGŁOSZENIA DROBNE. Ogłoszenie do gazety nadasz w sklepie BiS ul. Kościuszki 18>>>

Pod koniec ubiegłego tygodnia rawscy kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili specjalne działania skierowane przeciwko mieszkaniowym włamywaczom, którzy dokonywali przestępstw na terenie kilku województw.

Do wytypowanych mieszkań włamywali się podważając drzwi balkonowe. Robili to zazwyczaj po południu, pod nieobecność domowników. Kradli biżuterię, gotówkę oraz zegarki.

Działali na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego.

Dokonywali również kradzieży elektroniki w jednym ze znanych elektromarketów.

Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali ich w Zgierzu. To obywatele Gruzji w wieku od 21 do 43 lat. Mieli przy sobie noże, śrubokręty oraz kominiarkę.

Chwilę przed zatrzymaniem okradli jedno z mieszkań na terenie Zgierza.

Policjanci znaleźli przy nich część skradzionych przedmiotów.

Podczas przeszukania w wynajmowanym domu pod Warszawą, kryminalni znaleźli również biżuterię, którą ukradli w innych województwach. Sprawa jest rozwojowa.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – Policja Rawa

PRZECZYTAJ: Mieszkaniec Rawy postrzelił sąsiada

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author