Categories Powiat

Termomodernizacja szkoły i urzędu w Regnowie zakończona przed 1 września

Przed pierwszym dzwonkiem w Regnowie zakończyła się termomodernizacja szkoły i budynków Urzędu Gminy. To jednak nie jedyne inwestycje realizowane w gminie Regnów. Powstają drogi, a jesienią zostaną przebudowane też boiska.

Przez całe lato w Regnowie trwała termomodernizacja szkoły, sali gimnastycznej i budynku Urzędu Gminy w Regnowie.

Ta największa inwestycja w gminie Regnów, realizowana przez samorząd w tym roku, poprawi nie tylko estetykę budynków, ale pozwoli również osiągnąć efekt ekologiczny i ekonomiczny. Dzięki wymianie nieszczelnych okien, dociepleniu ścian i stropów budynki użyteczności publicznej będą zużywać mniej energii cieplnej, co przełożyć się powinno na istotne oszczędności. A to w aktualnej sytuacji kryzysu energetycznego jest bardzo istotne.

To jednak nie jedyna inwestycja realizowana przez gminę Regnów. Zostały ukończone trzy inwestycje drogowe: Nowy Regnów – Annosław o długości 3,1 km, w Rylsku Małym o długości 0,95 km (nowy odcinek drogi) i w Podskarbicach Szlacheckich o dł. 660 m (droga betonowa).

W Rylsku Dużym przy nowo wybudowanej drodze niebawem zostanie też położony wodociąg.

– W tym roku planujemy jeszcze budowę dwóch dróg asfaltowych o łącznej długości 1600 m i kolejnych dwóch dróg dojazdowych o długości 1700 m – wylicza Mariusz Cheba – wójt gminy Regnów. Czy faktycznie wszystkie inwestycje drogowe uda się zrealizować jeszcze w tym roku? To okaże się dopiero po rozstrzygnięciu przetargów i wyłonieniu wykonawców.

A że z przetargami różnie bywa, pokazał chociażby ten, w którym gmina chciała wybrać wykonawcę kompleksu boisk, a ostatecznie musiała go unieważnić, ponieważ najtańsza oferta wykonawcy była dużo droższa od kwoty zaplanowanej na ten cel w budżecie.

Jak informuje wójt, w tej chwili wprowadzane są zmiany w specyfikacji technicznej, aby wykonać drugie podejście do wyboru firmy, która wykona prace w akceptowalnym budżecie.

Nowoczesny kompleks boisk ma powstać pomiędzy salą gimnastyczną, a dużym, trawiastym boiskiem do piłki nożnej. W tej chwili istnieją tam boiska, ale zostaną one gruntownie przebudowane i zyskają nową nawierzchnię. Boiska powstaną jeszcze w tym roku.

Gmina przygotowuje się do realizacji kolejnej dużej inwestycji, którą będzie wymiana wodociągu o długości 5 km w Regnowie. Szacowany koszt tej inwestycji to blisko 3 mln zł. Nowy wodociąg będzie budowany metodą przeciskową (bez otwartego wykopu na całym odcinku wodociągu). Wójt chce jesienią tego roku wyłonić wykonawcę tych prac, ale przyznaje, że nie będzie to łatwa w realizacji inwestycja.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author