Categories Powiat

Powiat Rawski – kronika policyjna: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy – miał prawie 3 promile

Kronika Policyjna: Olszowa Wola (powiat rawski). Trójka młodych świadków dokonała obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierownicy i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Okazało się, że jest również poszukiwany. Najbliższe 2 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

28 stycznia 2024 roku, po godzinie 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego peugeotem w Olszowej Woli.

Na miejscu funkcjonariusze zastali troje interweniujących obywateli w wieku od 23 do 25 lat, którzy przekazali im ujętego mężczyznę. Był to 34-latek, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Trójka młodych osób, dwie kobiety i mężczyzna usłyszeli krzyki i głośne rozmowy przed swoją posesją. Kiedy wyszli na drogę zauważyli parę, która wsiadała do peugeota. Kierujący ujechał kilka metrów po czym auto mu zgasło. Ponownie ruszył kilka metrów i zaczął trąbić klaksonem. 24-letni świadek zaczął podejrzewać, że takie zachowanie może być spowodowane stanem nietrzeźwości. Podbiegł do auta i zmusił kierującego do zatrzymania się. Wtedy poczuł silną woń alkoholu. Zabrał kluczyki z pojazdu i świadkowie ,,pilnowali” 34-latka do czasu przyjazdu policjantów.

Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, jest nietrzeźwy oraz poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności. Pasażerka również była nietrzeźwa.

Auto nie było ubezpieczone, dlatego też zostało odholowane na parking policyjny. 34-latek już trafił do zakładu karnego.

Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci dziękują świadkom zdarzenia za właściwą postawę. Zdecydowana reakcja obywateli pozwoliła wyeliminować kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Źródło: aspirant Agata Krawczyk – KPP w Rawie

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author