Categories Miasto

Tomasz Sekielski przyciągnął do rawskiej biblioteki wielu mieszkańców naszego miasta

O polityce, książkach i filmach, które poruszyły Polskę… Ponad dwie godziny trwało spotkanie z Tomaszem Sekielskim. Znany dziennikarz był ostatnim gościem w cyklu „Krwawa Rawa”, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej.

“Za rok zrobimy tu pokaz filmu o Janie Pawle II. Gdzie, jeśli nie w bibliotece Jana Pawła II właśnie” – zaproponował Tomasz Sekielski. Propozycja padła nieprzypadkowo, ponieważ Sekielski pracuje właśnie nad trzecim filmem o sytuacji dotyczącej pedofilii w polskim kościele katolickim.


Przy pełnej sali przez blisko dwie godziny rawianie dyskutowali z gościem, głównie o tematach związanych z polityką. Tomasz Sekielski zdradzał zakulisowe smaczki wywiadów i spotkań z najważniejszymi politykami w kraju. Wspominał najciekawsze wątki z programu „Teraz my”, który prowadził wspólnie z Andrzejem Morozowskim w TVN. Opowiedział również, dlaczego zdecydował się zrezygnować z pracy w jednej z największych komercyjnych telewizji.

Odejście z redakcji było zwrotnym momentem, w którym Sekielski zaczął pisać książki. Zdradził, że trylogia „Sejf” oraz dwutomowa „Susza” doczekają się kontynuacji.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim zamknęło cykl „Krwawa Rawa”, którego gośćmi byli już: Jakub Żulczyk oraz Mariusz Czubaj.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author