Categories Miasto

Trwają prace przy kolejnym odcinku ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Łowickiej do os. Zamkowa Wola

Prace budowlane III etapu (0,9 km) ścieżki pieszo-rowerowej Zalew Tatar – osiedle „Zamkowa Wola” idą pełną parą. Obecnie odbywa się korytowanie pod nawierzchnię ścieżki oraz trwa przygotowanie do wykonania konstrukcji przyczółków żelbetowych mostka nad rzeką Rylką.

W kolejnym etapie nastąpi dalsze korytowanie i sukcesywne wykonywanie podbudowy ścieżki. Docelowo, w ramach tego zadania, ścieżka zostanie poprowadzona do ulicy Sobieskiego.

Tym samym połączy park z największym rawskim osiedlem „Zamkowa Wola” i utworzy wraz z wcześniejszymi odcinkami, trasę pieszo-rowerową biegnącą wzdłuż rezerwatu rzeki Rawki: od zalewu Tatar, przez zrewaloryzowany park, następnie obok terenu zamkowego, aż do wspomnianego osiedla.

Ścieżka będzie służyła przede wszystkim do celów rekreacyjnych, ale ułatwi też mieszkańcom „Zamkowej Woli” codzienną komunikację z centrum Rawy i terenami przyległymi do rawskiego zalewu. Przy drodze zostanie zamontowane oświetlenie, ustawione ławki i inne elementy małej architektury.

Miasto, przygotowując się do tej inwestycji, pozyskało niezbędne zgody oraz pozwolenia, w tym Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zakończenie inwestycji: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ul. Łowickiej do ul. Jana III Sobieskiego, planowane jest na sierpień tego roku. Koszt zadania to 1,7 mln zł.

Zobacz rozmowę z Piotrem Irlą, burmistrzem Rawy Mazowieckiej o realizowanych przez miasto inwestycjach, w tym o budowie ścieżki rowerowej.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author