Categories Miasto

Trwają prace przy ścieżce rowerowej [zobacz zdjęcia]

W ubiegłym roku został oddany do użytku odcinek trasy pieszo-rowerowej, łączącej park z „Sójczym Wzgórzem”.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy osiedla Zamkowa Wola mogą dojść i dojechać swoim jednośladem nie tylko do centrum miasta, ale też wprost nad zalew. Wzdłuż trasy zostały zamontowane stojaki rowerowe, ławki i kosze na śmieci oraz dwie stacje naprawy rowerów. Ze ścieżki można też korzystać po zmroku. Pozwala na to zamontowane energooszczędne oświetlenie. Ten etap przedsięwzięcia kosztował 1,9 mln zł.

W bieżącym roku, tereny przylegające do wybudowanej ścieżki stopniowo są zagospodarowywane elementami infrastruktury rekreacyjnej, dydaktycznej i sportowej. Baza sportowa to przede wszystkim siłownia plenerowa oraz street workout. Przy ścieżce zostanie zamontowanych również 18 tablic edukacyjnych, które będą zawierały informacje dotyczące rezerwatu doliny Rawki, a zamontowane instalacje dydaktyczne pozwolą poszerzyć wiedzę o środowisku i z zakresu ekologii.

Ustawione zostaną również: budki lęgowe i domki dla owadów. Łąka kwietna natomiast ma przyciągnąć w okolice ścieżki ptaki i owady, które będzie można podziwiać podczas spaceru lub przejażdżki rowerem. Dla oznaczenia roślin ulokowanych przy ścieżce zaplanowano umieszczenie tabliczek, które pozwolą poszerzyć wiedzę na ich temat. Przy ścieżce zaplanowano także posadzić w sumie 600 nowych drzew i krzewów. Planowana jest również budowa placu zabaw dla dzieci.

Na ten etap inwestycji Miasto pozyskało dofinansowanie z WFOŚiGW w wysokości 1,1 miliona złotych.

Ścieżka pieszo-rowerowa już wkrótce będzie służyła mieszkańcom Rawy w pełnej krasie. Będzie stanowić zachętę do spędzania czasu na świeżym powietrzu i pozwoli w przyjemny i naturalny sposób poszerzyć wiedzę o otaczającej nas przyrodzie.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author