Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Gm. Cielądz: Wypadek w Komorowie. 13-latka w szpitalu

Policjanci z Rawy Mazowieckiej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 30 maja 2021 roku w miejscowości Komorów. 13-letnia rowerzystka trafiła do szpitala.

30 maja 2021 roku w godzinach popołudniowych doszło do wypadku na prostym odcinku drogi w miejscowości Komorów w gminie Cielądz.

Funkcjonariusze z komendy policji w Rawie Mazowieckiej ustalili, iż kierująca rowerem 13-latka jadąca przy osi jezdni i sygnalizująca zamiar skrętu w lewo z niewyjaśnionych przyczyn odbiła kierownicą w prawo i wjechała wprost pod jadący za nią pojazd toyota yaris.

Policjanci ustalili, iż kierujący pojazdem toyota yaris był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje i przypomina rowerzystom oraz pieszym użytkownikom drogi, aby posiadali przy sobie elementy odblaskowe lub urządzenia emitujące światło. Jest to szczególnie ważne w przypadku poruszania się po drodze poza terenem zabudowanym po zmroku i w porze wieczorowo- nocnej.

Poza tym zachowujmy szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich manewrów na drodze oraz przechodząc przez jezdnię. Pamiętajmy, że podczas zdarzenia z udziałem pojazdu jadącego choćby z niewielką prędkością, pieszy i rowerzysta zawsze odniesie obrażenia ciała. Bądźmy widoczni, dbajmy o swoje życie i zdrowie.

*Zdjęcie ilustracyjne. Nie dotyczy opisanego wyżej zdarzenia. 

 

Programy afiliacyjne. Co dają klientom i sklepom internetowym?

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author