Categories Miasto

Trzech burmistrzów podpisze umowę na rewitalizację centrum Rawy?

Burmistrz Rawy – Piotr Irla wybrał wykonawcę rewitalizacji przestrzeni publicznej centrum Rawy Mazowieckiej. Jest to konsorcjum dwóch łódzkich firm, które zaproponowało najniższą cenę. Do podpisania umowy zostaną zaproszeni burmistrzowie, którzy rewitalizację przygotowywali.

Zapewne w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa na rewitalizację przestrzeni publicznej w centrum miasta (Pl. Piłsudskiego, ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Pl. Wolności) z konsorcjum łódzkich firm: Szadek Dariusz Szadkowski i G&P s.c. Małgorzata Majtczak, Paweł Majtczak.

Oferta tego konsorcjum była najtańsza i została oszacowana na 23,9 mln złotych.

W przetargu uczestniczyły jeszcze dwie firmy. Jedna z Łodzi, która wyceniła swoją pracę na niemal 35 mln zł i druga z Piotrkowa Trybunalskiego, której oferta opiewała na prawie 28 mln zł.

– Chciałbym, aby podpisanie umowy miało uroczysty charakter, gdyż jest to jedna z największych inwestycji w naszym mieście, która była długo przygotowana i całkowicie zmieni wygląd centrum miasta – mówi w rozmowie z Kocham Rawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Dlatego postanowiłem zaprosić na podpisanie umowy z wykonawcą także poprzednich burmistrzów, którzy cały proces inwestycyjny przygotowywali – dodaje burmistrz.

Pomysłodawcą rewitalizacji centrum był Eugeniusz Góraj. To za jego kadencji przygotowano pierwsze projekty i koncepcje. Wówczas prace były planowane z dużo większym rozmachem. Niezbędną dokumentację i wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia przygotowywano w czasie urzędowania Dariusza Misztala. Obecny burmistrz wybrał wykonawcę, który do końca września 2021 roku ma zrealizować wszystkie prace w ścisłym centrum i na ulicach przyległych.

– Ustalimy z wykonawcą jak będą przeprowadzane poszczególne prace. Zależy mi, aby rewitalizacja nie sparaliżowała ruchu i była możliwie jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców naszego miasta – podkreśla burmistrz Irla.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author