Categories Powiat

Przystanek kolejowy na terenie Powiatu Rawskiego? Samorządy popierają ten pomysł [WIDEO]

– Jestem przekonany, że na terenie Powiatu Rawskiego zostanie utworzony przystanek kolejowy na Centralnej Magistrali Kolejowej, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu – twierdzi Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego.

– Podjęliśmy działania, dzięki którym można by zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne, a przede wszystkim kolejowe całej Ziemi Rawskiej. W tym celu Rada Powiatu Rawskiego przyjęła stosowną uchwałę – wyjaśnia Matysiak.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka podobną uchwałę, popierającą utworzenie przystanku PKP, podjęli radni miejscy.

De facto uchwały te są tylko wnioskami i prośbami o utworzenie przystanku kolejowego na terenie naszego powiatu, wysyłanymi do: premiera, ministra, władz województwa i kierownictwa PKP. Ale to nie od władz lokalnych zależy, czy taki przystanek powstanie.

Wcześniej interpelację w tej sprawie do ministra infrastruktury złożył poseł PSL Dariusz Klimczak. Władze powiatu mają nadzieję, że będą mogli liczyć na poparcie  tej inicjatywy także innych parlamentarzystów z naszego okręgu, w tym przede wszystkim tych z partii rządzącej.

– Uważamy, że celowe, sensowne i potrzebne jest zlokalizowanie na Centralnej Magistrali Kolejowej, na wysokości skrzyżowania z drogą wojewódzką Rawa Mazowiecka – Biała Rawska, przystanku PKP – podkreśla starosta.

Dodaje, że przy przystanku PKP mógłby powstać parking dla osób, które do kolei chciałby dojeżdżać samochodem i tam przesiadać się na pociąg, zaś dla pozostałych mogłyby zostać utworzone regularne połączenia autobusowe ze wszystkimi gminami z Powiatu Rawskiego.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author