Categories Miasto

Ukradziono katalizator z twojego samochodu? Rawska policja zatrzymała złodziei

Rawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w województwie łódzkim i mazowieckim kradli katalizatory samochodowe. Skradzione elementy układu wydechowego szybko sprzedawali. Wpadli na gorącym uczynku. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

O trzeciej nad ranem 14 czerwca 2021 roku mieszkańcy Rawy Mazowieckiej powiadomili dyżurnego policji o dwóch mężczyznach, którzy usiłowali ukraść katalizator z samochodu zaparkowanego przed posesją.

Po chwili we wskazanym miejscu pojawili się policjanci.

Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać.

Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego.

Drugi z mężczyzn zdołał uciec. Po kilku godzinach dzięki ustaleniom śledczych, drugi sprawca również został zatrzymany. To 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego.

Funkcjonariusze ustalili, że tej samej nocy mężczyźni ukradli katalizatory również w innych miejscowościach. Zatrzymani nie byli dotąd notowani.

Policjanci zabezpieczyli wycięte katalizatory i narzędzia potrzebne do demontażu fragmentów układu wydechowego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od obu podejrzanych, na poczet grożących im kar i naprawienia szkody, policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 50 tysięcy złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author