Categories Miasto

W których blokach spółdzielczych będą prowadzone w tym roku prace remontowe?

Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w tym roku na remonty i prace konserwacyjne chce wydać 1,3 mln zł. Sprawdź, czy i twój blok będzie w tym roku remontowany.

W tym roku spółdzielnia mieszkaniowa stawia przede wszystkim na wymianę pionów i poziomów zarówno ciepłej jak i zimnej wody. Takie wymiany zostaną wykonane w blokach:

Jana Sobieskiego: 2, 4, 24;

Kazimierza Wielkiego: 6, 10, 20;

Solidarności: 4, 10, 17;

9 Maja: 6, 10.

– Obserwujemy, że dzięki wymianie rur, którymi przesyłana jest ciepła woda, na plastikowe, udaje nam się zaoszczędzić dużo ciepła. To są spore oszczędności – podkreśla Adam Iwaszkiewicz, prezes R-MSM.

Już zostały pomalowane, albo niebawem odbędzie się malowanie klatek schodowych wewnątrz w blokach:

9 Maja 7,

Jana Sobieskiego 8 i 14,

Kazimierza Wielkiego 21.

– W związku ze złymi doświadczeniami ze współpracy z firmą, która dokonywała w ostatnich latach remontów balkonów i malowania bloków, w tym roku postanowiliśmy, że takie prace przeprowadzimy tylko w dwóch blokach – wyjaśnia prezes Iwaszkiewicz.

W tym roku na realizację wymienionych prac planujemy wydać prawie 1,3 mln zł. – Kwota jest dość poważna. Na szczęście nie musimy korzystać z żadnych kredytów, gdyż jako spółdzielnia mamy możliwość przesunięcia pieniędzy z jednego bloku na drugi. To coś w rodzaju wewnętrznej, nieoprocentowanej pożyczki między blokami – twierdzi Adam Iwaszkiewicz.

WYSŁUCHAJ ROZMOWY Z ADAMEM IWASZKIEWICZEM PREZESEM RAWSKO-MAZOWIECKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author