Categories Miasto

21-letni mieszkaniec Rawy próbował zabić na Placu Piłsudskiego. Grozi mu nawet dożywocie

Rawscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do prokuratury 21-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej, któremu postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Do próby zabójstwa doszło w samym centrum miasta.

Policjanci z rawskiej komendy w lutym uzyskali informację wskazującą na to, że 30 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych w Rawie Mazowieckiej doszło do ugodzenia nożem 28-letniego mieszkańca powiatu rawskiego.

Pokrzywdzony siedział na ławce przy Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, pomiędzy nim, a późniejszym sprawcą, nie doszło do żadnej kłótni ani sprzeczki. Po chwili rozmowy podczas pożegnania obaj podali sobie ręce i wówczas napastnik zadał cios scyzorykiem w okolice klatki piersiowej, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Oboje byli pod wpływem alkoholu.

Nikt bezpośrednio po zdarzeniu nie powiadomił policji. Po uzyskaniu informacji funkcjonariusze natychmiast zaczęli wyjaśniać wszystkie okoliczności i wytypowali podejrzewanego.

Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej notowany wcześniej przez policję za konflikty z prawem.

1 marca 2019 roku funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi najwyższy wymiar kary, czyli dożywotnie więzienie.

PRZECZYTAJ: Konkurs literacki o Rawie i Ziemie Rawskiej. Tematyka opowiadania dowolna. Szczegóły tutaj>>>

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author