Categories Powiat Rawski

W tej rawskiej placówce większość personelu stanowią kobiety. „Jesteśmy wielozadaniowe”

Prawie dwie trzecie osób zatrudnionych w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej to kobiety. Szpital jest jedną z najbardziej sfeminizowanych placówek w powiecie, jednym z największych pracodawców dla kobiet w regionie.

Wybieramy najsympatyczniejszą grupę przedszkolna Powiatu Rawskiego. ZGŁOŚ GRUPĘ. Szczegóły tutaj>>>

Zgodnie ze statystykami w szpitalu św. Ducha pracuje 341 osób, z czego aż 239 kobiet. Zdecydowana większość pań – bo blisko 200 – zajmuje stanowiska medyczne. Pracują na każdym szczeblu: jako pielęgniarki, położne, instrumentariuszki, lekarki, ordynatorki. Od kilku lat szpitalem kieruje również kobieta, która – przypomnijmy – objęła placówkę w bardzo trudnym momencie, po okresie prywatyzacji.

– Płeć ma w pracy z pacjentem drugorzędne znaczenie, najważniejsze, aby sprawnie i skutecznie leczyć oraz wspierać, ale przecież nie jest tajemnicą, że szpital jest miejscem pracy z dużą przewagą kobiet – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala. – Jesteśmy wielozadaniowe, potrafimy jednocześnie wykonywać kilka czynności, mamy dużo empatii, tak potrzebnej w szpitalu, a jednocześnie nie boimy się podejmować trudnych decyzji, kiedy zachodzi taka konieczność. Z drugiej strony panie to pacjentki, które sumienniej wypełniają zalecenia medyczne, żyją zdrowiej, bardziej od mężczyzn dbają o profilaktykę.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku raka jajnika skorzystało aż 2000 kobiet. Analogicznie, z darmowych, „męskich” badań poziomu PSA, w kierunku chorób prostaty skorzystało… 300 panów.

PRZECZYTAJ: Szybka pomoc psychologiczna dla dzieci i rodzin w Rawie

REKLAMA

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author