Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Wiemy ile będzie kosztować budowa ścieżki rowerowej od ul. Łowickiej do „Sójczego”

Miasto rozstrzygnęło przetarg i wybrało do budowy ścieżki firmę, która złożył najtańszą ofertę. Ścieżkę wybuduje rawska firma TECH-BUD Przemysław Stefański za 1,7 mln zł.

ZAGŁOSUJ na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego>>>

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę ścieżki stało pod znakiem zapytania, gdyż na jej budowę zaplanowano niespełna 1,4 mln zł, a wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały tę kwotę. Najtańsza opiewała na 1,7 mln zł, a najdroższa na niemal 2,9 mln zł.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (27.02) radni dokonali zmian w budżecie miasta i dołożyli do budowy ścieżki 500 tys. zł. Kwota ta pozwoli na wykonanie zaprojektowanej wcześniej ścieżki wraz z jej rozwidleniem przy osiedlu, tak by wszyscy mieszkańcy mogli bez problemu z niej korzystać.

Kiedy rozpocznie się budowa odcinka ścieżki rowerowej od ul. Łowickiej do os. Zamkowa Wola?

Zapewne jeszcze w tym tygodniu, lub na początku przyszłego, zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który zobowiązał się zakończyć prace w połowie lipca. Jak zapowiadał na łamach KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla, wszyscy mieszkańcy Rawy będą mogli nią przejechać podczas Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

W okolicach Zamku Książąt Mazowieckich ścieżka będzie wybudowana z takiej samej nawierzchni jak alejki w parku miejskim.

Ogłoszenie przetargu na budowę ścieżki, pomimo licznych zapowiedzi, w ostatnich miesiącach było przesuwane w czasie ze względu na konieczność uzyskania niezbędnych zgód od konserwatora zabytków, ponieważ ścieżka przebiega przez teren będący pod opieką konserwatorską.

Po wykonaniu tej inwestycji wreszcie będzie można przejechać rowerem od os. Zamkowa Wola nad Zalew Tatar.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author