Categories Powiat

Wjechał tirem na drewniany most. Dostał mandat w wysokości 500 zł

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego z rawskiej komendy zatrzymali 23-letniego kierującego, który zignorował znak i przejechał przez drewniany most, który objęty jest zakazem wjazdu dla samochodów ciężarowych.

2 marca 2022 r. podczas patrolowania gminy Rawa Mazowiecka policjanci zatrzymali do kontroli ciężarowe volvo wraz z naczepą.

Kierowca nie zastosował się do znaku B-5 tj. zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych i wjechał na drewniany most.

Mężczyzna tłumaczył, że korzystał z nawigacji, która wskazywała taki kierunek jazdy i nie ostrzegała go o jakichkolwiek utrudnieniach w tym miejscu.

Na znaki drogowe umieszczone przed mostem nie zwrócił uwagi, nawet barierki zwężające przejazd nie zastanowiły 23-latka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wjazd na drewniany most, gdzie ograniczenie tonażowe wynosiło 10 ton pojazdem wraz z załadowaną naczepą grozi nie tylko mandatem, ale przede wszystkim uszkodzeniem mostu, a tym samym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Nie możemy bezgranicznie wierzyć nawigacji. Kierowca powinien zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author