Categories Powiat

Władze powiatu rawskiego podpisały umowę na rozbudowę szpitala św. Ducha w Rawie

To już pewne. Szpital w Rawie Mazowieckiej zostanie rozbudowany o nowy blok operacyjny. Władze powiatu rawskiego podpisały umowę z wykonawcą, czyli GRUPĄ SZYMBUD.

PRZECZYTAJ: Rawsko- Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa podpisała umowę z firmą, która wybuduje w Rawie trzy bloki>>>

Jak informowaliśmy w ostatnim wydaniu naszej bezpłatnej gazety „KochamRawe.pl – magazyn opinii” – 27 kwietnia Zarząd Powiatu zatwierdził decyzję komisji przetargowej, która wybrała firmę, mającą wybudować nowy pawilon szpitalny.

Teraz władze powiatu rawskiego podpisały umowę na wspomnianą rozbudowę rawskiego szpitala z GRUPĄ SZYMBUD. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie prace w czasie najbliższych 18 miesięcy za kwotę 16,7 mln zł. Była to najtańsza oferta, która wpłynęła na ogłoszony przez starostwo przetarg.

9 mln zł na realizację tej inwestycji udało się pozyskać Powiatowi Rawskiemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę ze swojego budżetu wyłoży Powiat Rawski, jako organ prowadzący dla rawskiego szpitala, przy istotnym wsparciu finansowym wszystkich samorządów znajdujących się na terenie powiatu rawskiego.

Co znajdzie się w nowym skrzydle szpitala w Rawie Mazowieckiej?

W nowym skrzydle rawskiego szpitala będą znajdować się tam trzy sale operacyjne: chirurgiczna, położniczo-ginekologiczna oraz ortopedyczna. Ta ostatnia wyposażona zostanie w wydzieloną salę dla nowoczesnego aparatu RTG typu ramię C, dzięki któremu chirurg może na bieżąco ocenić, czy operacja ortopedyczna przyniosła oczekiwane rezultaty. Ponadto do użytku pacjentów oddane zostaną: sala wybudzeń po operacjach, izolatka oraz sterylizatornia dla całego szpitala.

Budowa nowego skrzydła to element całego remontu szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Szpital wykona jeszcze modernizację dwóch nieużywanych od lat budynków, dzięki czemu znów trafią do nich pacjenci. Oba przejdą gruntowną odnowę: remont dachu, wymianę podłóg i okien, pełne ocieplenie, budowę kotłowni gazowej, montaż paneli fotowoltaicznych produkujących prąd. W jednym budynku szpital planuje umieścić wszystkie poradnie i gabinety specjalistyczne , drugi zagospodarowany zostanie być może na potrzeby nowego oddziału rehabilitacji. W pierwszej kolejności zaplanowano oddać do użytku budynek na poradnie specjalistyczne, aby pacjenci mogli skorzystac z nich jeszcze w tym roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author