Categories Miasto

Wojownicy z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli w Chełmie pięć medali

Jedenastu podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowało w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które 8 maca odbyły się w Chełmie. Najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Sitarek i Paweł Krajewski. Łącznie przedstawiciele rawskiego klubu zdobyli 5 medali.

Głosuj na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego. Kliknij i poznaj nazwiska nominowanych sportowców>>>

W zawodach wzięło udział 364 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często około dwudziestu karateka w kategorii. Oznaczało to, że trzeba wygrać co najmniej cztery lub pięć walk by dotrzeć do finału.

Najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Sitarek i Paweł Krajewski, obaj po pięknych walkach zostali zatrzymani dopiero w finałach. Mikołaj zdobył srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii +60 kg zaś Paweł został srebrnym medalistą Mistrzostw Makroregionu Wschodniego PZK kategoria junior młodszy +65 kg. Po dalszych bojach na chełmskich matach, do dwóch srebrnych krążków nasza niezawodna Martyna Gasińska (juniorka – 55kg) dorzuciła brąz oraz dwójka wspaniałych wojowników z naszej Tomaszowskiej Sekcji Karate Zuzanna Szczepanik (juniorka młodsza – 50 kg) i Mateusz Kubryn (junior młodszy – 55kg), również zameldowała się na trzecim stopniu podium.

Doskonale zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, Katarzyna Pacho i Antonina Pacho uplasowały się w najlepszych ósemkach (miejsca 4-8). Tosia wraz z Mikołajem Sitarkiem zdobyła pierwsze punkty Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego w tym roku. Tym razem troszkę dalej, ale po wspaniałych walkach: Julita Kopczyńska, Patrycja Dziubałtowska, Roksana Worach oraz Tymon Pryczek. Makroregion Wschodni Karate Kyokushin to kolejny raz bardzo mocny turniej. Na „naszym” Makroregionie i Mistrzostwach Młodzików jest średnio setka zawodników więcej niż na analogicznych strefowych zawodach. To pokazuje jak mocno trzeba walczyć by stanąć na podium lub wejść do najlepszej ósemki. Tym większe słowa uznania dla naszych wspaniałych fighterów no i oczywiście dla Sensei Marcina Kopczyńskiego za znakomite przygotowanie swoich senpai!

Oto medaliści:

Paweł Krajewski – srebrny medal
Mikołaj Sitarek – srebrny medal
Martyna Gasińska – brązowy medal
Zuzanna Szczepanik / Tomaszowska Sekcja Karate – brązowy medal
Mateusz Kubryn / Tomaszowska Sekcja Karate – brązowy medal.

Ponadto Klub godnie reprezentowali – Patrycja Dziubałtowska, Roksana Worach oraz Tymon Pryczek / Sekcja Tomaszów Mazowiecki oraz zawodnicy z Rawy Mazowieckiej – Antonina Pacho, Julita Kopczyńska i Katarzyna Pacho.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author