Categories Miasto

Wraca ruch na ulice: Krakowską, Miłą, Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej

Już w najbliższą sobotę (19 grudnia) kierowcy będą mogli przejechać remontowanymi aktualnie ulicami: Krakowską, Miłą i Mickiewicza przy targowisku miejskim, a więc pomiędzy ulicą Krakowską i Miłą. Nie oznacza to zakończenia prac na tych ulicach.

Firma wykonująca na rzecz miasta prace, kończy właśnie układanie pierwszej warstwy nakładki asfaltowej na ul. Miłej i fragmentach ulic: Krakowska oraz Mickiewicza (odcinek od ul. Krakowskiej do Pl. Wolności zamknięty będzie jeszcze przez kilka tygodni). Ulice będą przejezdne, ale prace wciąż będą trwały m.in. na poboczach i chodnikach.

Ulica Krakowska, na długości Pl. Piłsudskiego, może być przejezdna dopiero na początku tygodnia.

Ulica Krakowska / KochamRawe.pl

Zależy nam na tym, aby prace były możliwie jak najmniej uciążliwe, zarówno dla kierowców, którzy tylko tymi ulicami przejeżdżają, jak i dla osób przy nich mieszkających, czy prowadzących swoje firmy. Mimo, że prace nie zostały dokończone, to chcemy jak najszybciej przywrócić ich przejezdność – tłumaczy w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Ruch na tych ulicach będzie przewrócony, ale prace nie są jeszcze zakończone. Warstwa ścieralna nawierzchni zostanie położona na zakończenie wszystkich prac – pod koniec stycznia lub w lutym.

Warto pamiętać, że na ulicach: Krakowskiej i Miłej, wraz z przywróceniem ich przejezdności, zostaje wprowadzona nowa, docelowa, organizacja ruchu.

Ulica Krakowska będzie jednokierunkowa (od ul. Warszawskiej w kierunku ul. Mickiewicza).

Ulica Miła – także będzie jednokierunkowa (od ulicy Mickiewicza z wyjazdem na ul. Warszawską – zarówno w prawą jak i w lewą stronę).

Ulica Mickiewicza (fragment przy targowisku) – dwukierunkowa.

Ulica Miła / KochamRawe.pl
Ulica Miła / KochamRawe.pl

Na skrzyżowaniu ulicy Miłej z Mickiewicza nakładka asfaltowa pojawi się dopiero na początku 2021 roku, ponieważ to skrzyżowanie musi być jeszcze przebudowane.

Na Miłej, przy Szkole Podstawowej nr 2, powstaną dwie zatoki parkingowe: pierwsza (bliżej ul. Mickiewicza) będzie przeznaczona dla autobusów, druga dla samochodów osobowych – przede wszystkim dla rodziców, przywożących dzieci do szkoły.

W najbliższych tygodniach, zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej z Miłą.

Podczas rewitalizacji Placu Piłsudskiego – prace rozpoczną się wiosną lub latem – zostanie wybudowana także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Krakowską (a dokładniej w miejscu, gdzie ul. Warszawska przechodzi w Pl. Piłsudskiego).

Chcesz kupić książkę Danuty Dębskiej “Wesele rawskie”? Skontaktują się z nami. Tel. 503 021 483, e-mail: biuro@kochamrawe.pl

Książkę kupisz w biurze KochamRawe.pl przy ul. Warszawskiej 6
Książkę kupisz w biurze KochamRawe.pl przy ul. Warszawskiej 6. tel. 503 021 483 lub email: biuro@kochamrawe.pl

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author