ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

Najpopularniejsi Sportowcy Powiatu Rawskiego. Podsumowanie naszego plebiscytu

Janek Kumanowski, Grzegorz Stefaniak i Marysia Pietrzyk otrzymali od redakcji gazety i portalu KochamRawe.pl puchary oraz gratulacje. To właśnie ich, nasi Czytelnicy uznali za Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Rawskiego.

Gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez naszą redakcję plebiscycie na „Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego”.

Jesteśmy pełni podziwu dla Waszego zaangażowania, motywacji, systematyczności i sukcesów. Te najważniejsze, staraliśmy się wraz z trenerami opisać w specjalnej publikacji książkowej, która właśnie się drukuje. Książka o niemal 50 rawskich sportowcach będzie do kupienia w naszym biurze przy ul. Warszawskiej 6 w Rawie Mazowieckiej już na początku 2021 roku.

Jan Kumanowski

zwycięzca plebiscytu

Janek Kumanowski / KochamRawe.pl
Janek Kumanowski / KochamRawe.pl

Klub: Raw-Swim
Dyscyplina: pływanie
Trener: Piotr Zimecki.

Janek Kumanowski z siostrą Anią
Janek Kumanowski z siostrą Anią

Rocznik 2008. Uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Swoją przygodę z pływaniem rozpoczął w I klasie. Zdobywa najwyższe miejsca podczas zawodów organizowanych w Rawie Mazowieckiej. Zajmuje wysokie lokaty podczas mistrzostw województwa łódzkiego i mazowieckiego. A coraz częściej sięga też po laury na arenie ogólnopolskiej. Jest miłośnikiem ekstremalnych zjeżdżalni, z których korzysta podczas wakacyjnych wyjazdów. Swoją pasją do pływania zaraził też swoją 8-letnią siostrę Anię, która tylko w tym roku dwa razy stanęła na podium Mistrzostw Mazowsza w Pływaniu w Ciechanowie oraz zdobyła II miejsce podczas Maratonu Pływackiego im. Pawła Pioruna i pamięci Marcina Kaźmierskiego w Rawie.

Grzegorz Stefaniak

II miejsce w plebiscycie

Grzegorz Stefaniak / KochamRawe.pl
Grzegorz Stefaniak / KochamRawe.pl

Klub Sportowy Triathlon Rawa.
Dyscyplina: triathlon.

Triathlonista urodzony w Rawie Mazowieckiej. Jest trenerem w Klubie Sportowym Triathlon Rawa, który swoją postawą potrafi zmotywować drużynę do wytężonej pracy.  Posiada kwalifikację sędziego triathlonu, sędziego pływania oraz instruktora pływania i kolarstwa. W 2020 roku zdobył 6 miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Dyscyplinę triathlonu uprawia od 2009 roku.

Marysia Pietrzyk

III miejsce w plebiscycie

Marysia Pietrzyk / KochamRawe.pl
Marysia Pietrzyk / KochamRawe.pl

Klub: sekcja pływacka WOPR Rawa Mazowiecka
Dyscyplina: pływanie/ratownictwo wodne
Trener: Paweł Gołka.

Uczennica IV c Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Zawodniczka swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła w wieku 5 lat. Początki były trudne, podstawowa nauka pływania nie przynosiła jej radości, a środowisko wodne było jej obce. Na zajęciach pojawiły się nawet łzy, jednak z każdą kolejną lekcją zaczynało jej się bardziej podobać. Coraz szybsze postępy w nauce sprawiły, że Marysia zapisała się do sekcji pływackiej rawskiego WOPR. Mimo młodego wieku może pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi m.in.: II miejsce w Maratonie Pływackim im. Pawła Pioruna i pamięci Marcina Kaźmierskiego w kategorii U-10 w Rawie Mazowieckiej oraz II miejsce w Maratonie Pływackim na Zalewie Żyrardowskim.

Naszemu plebiscytowi patronowali: Józef Matysiak – starosta rawski, Piotr Irla – burmistrz Rawy Mazowieckiej, Wacław Jacek Adamczyk – burmistrz Białej Rawskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia plebiscytu na „Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego”: trenerom, działaczom sportowym, władzom samorządowym, rodzicom młodych sportowców, spółkom: Zakład Energetyki Cieplnej i ZGO Aquarium, które w formie mecenatu zawsze wspierają najróżniejsze aktywności rawskich sportowców.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author