Categories Miasto

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta we wrześniu

25 września 2019 r. odbędą się wybory XII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

Na początku września, radni obecnej kadencji MRM, odbędą cykl spotkań informacyjnych we wszystkich szkołach objętych głosowaniem – okręgach wyborczych do młodzieżowej rady. Zapoznają oni młodzież z działalnością rady i odpowiedzą na pytania zainteresowanych.

Młodzieżowi radni będą wybierani w następujących ośmiu okręgach wyborczych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4 (do MRM mogą startować uczniowie klas VII i VIII), Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Zespół Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące.

Co robią młodzieżowi Radni i dlaczego warto zasilić szeregi MRM?

MRM to najlepszy sposób na aktywizację młodzieży i szansa na 2-letnie doświadczenie w pracy z „dorosłym” samorządem. Młodzieżowi radni poznają specyfikę pracy w samorządzie lokalnym, reprezentują swoje środowisko w kontaktach z władzami miasta i współdziałają z wieloma organizacjami skupiającymi młodzież. Realizują również ciekawe autorskie pomysły, a przy ich realizacji zdobywają doświadczenie we współdziałaniu z rówieśnikami poza szkołą oraz nawiązują kontakty z lokalnymi mediami.

Osoby, które chcą kandydować na Radnego MRM powinny odebrać kartę zgłoszeniową (dostępna będzie u opiekunów samorządów szkolnych) i ją wypełnić uzyskując poparcie swojej kandydatury przez 2 nauczycieli i 20 uczniów, oddać wypełnioną kartę do opiekuna samorządu (nie później niż do 20 września) i przeprowadzić skuteczną kampanię wyborczą na terenie szkoły.

Wybory XII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka odbędą się 25 września 2019 r.

Młodzieżowa Rada Miasta

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author