Categories Miasto

Wyjątkowe spotkanie. Rawski „katolik” wspiera szkołę z Nepalu

Co wiemy o odległym Nepalu? Zapewne niewiele. Rawskie Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II wspiera szkołę w tym odległym kraju. Dzięki zbiórce udało się wyposażyć tamtejszą szkołę w ławki. Teraz Rawę odwiedził prof. Marek Wosiński i Bipin Panday.

7 maja w kaplicy parafialnej na os. Zamkowa Wola, a następnego dnia w Hali Milenium odbyły się spotkania mieszkańców Rawy Mazowieckiej z prof. Markiem Wosińskim – Przewodniczącym Globalnej sieci na rzecz zrównoważonego rozwoju (GNSD) przy ONZ i Bipinem Panday – koordynatorem szkół siostrzanych ze strony Nepalu.

Wyjątkowi goście przyjechali do Rawy, ponieważ Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej jest pierwszą szkołą w Polsce, która uczestniczy w projekcie szkół siostrzanych, które wspiera szkołę w Nepalu.

Podczas spotkania rawianie mogli się dowiedzieć jak wygląda życie w odległym Nepalu oraz tamtejsze szkoły, ale przede wszystkim poznać niesamowitego, młodego człowieka – pochodzącego z Nepalu Bipina, który, choć sam ubogi, szukał możliwości wsparcia swojej szkoły do której sam uczęszczał.

Dzięki mieszkańcom Rawy szkoła w Nepalu ma już ławki i oświetlenie. W przyszłości może uda się podłączyć w niej również internet. Docelowo ks. Konradowi Świstakowi marzy się, aby uczniowie z rawskiego „katolika” mogli odwiedzić swoich rówieśników w Nepalu, a tamci, aby mogli przyjechać do Rawy.

Współorganizatorami spotkań byli: ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author