Categories Miasto

Wykonawca wybrany. W listopadzie ruszy przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Mickiewicza w Rawie

4 listopada wykonawca powinien wejść na plac budowy i rozpocząć prace na targowisku miejskim. Na czas remontu handel zostanie przeniesiony na ul. Mickiewicza.

Miastu wreszcie udało się wybrać wykonawcę, który przeprowadzi remont targowiska miejskiego. Po tym jak do poprzednich przetargów nie zgłaszała się żadna z firm, tym razem o zdobycie kontraktu starały się dwa podmioty.

Ostatecznie wygrała nieco tańsza oferta, firmy z okolic Skierniewic, wyceniając swoją pracę na 2,25 mln zł.

Jest to kwota i tak o 150 tys. zł wyższa od tej, którą na realizację tej inwestycji zaplanowano w budżecie miasta, dlatego w miniony piątek zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta, która wyraziła zgodę na przesunięcie środków w budżecie, aby remont targowiska mógł zostać zrealizowany.

Wykonawca na plac budowy wejdzie 4 listopada. Remont targowiska potrwa najprawdopodobniej do marca przyszłego roku. W tym czasie całe targowisko będzie zamknięte, a handel zostanie przeniesiony na ul. Mickiewicza, która na ten okres, na odcinku przylegającym do targowiska, zostanie wyłączona z ruchu.

Ratusz szacuje, że całość inwestycji powinna zamknąć się kwotą 2,3 mln zł. Cały plac zostanie utwardzony. Część targowiska z miejscami przeznaczonymi do handlu zostanie zadaszona. Powstaną także miejsca parkingowe dla kupców prowadzących handel na targowisku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author