ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

Wypadek w Nowym Kłopoczynie. Kierujący ciągnikiem nie żyje

Kierujący ciągnikiem 79-letni mężczyzna wyjeżdżał z sadu. Prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. W wyniku wypadku kierujący ciągnikiem zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 2 maja 2019 roku o godz. 8. 35 w miejscowości Nowy Kłopoczyn gm. Sadkowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus, wyjeżdżając z sadu na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu auto-lawecie w wyniku czego doszło do zderzenia. Pomimo podjętej reanimacji 79-letni kierujący traktorem poniósł śmierć.

Dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w miejscowości Nowy Kłopoczyn. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, prewencji i dochodzeniówki . Czynności nadzorował prokurator z Rawy Mazowieckiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 79-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierując ciągnikiem rolniczym wraz z doczepionym opryskiwaczem typu ,,ślęza’’ wyjechał na drogę z sadu nie ustępując pierwszeństwa przejazdu auto-lawecie. 29-letni kierujący iveco był trzeźwy.

Zderzenie pojazdów było tak duże, że traktor został przepołowiony. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec ratunkowy, jednak w wyniku poniesionych obrażeń 79-letni mężczyzna pomimo podjętej reanimacji zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku.

Źródło: KPP

Przeczytaj: Pożyczka na zakup mieszkania czy kredyt hipoteczny? Co wybrać?

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author