Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Wzorowy policjant po służbie dogonił i zatrzymał złodzieja pod marketem w Rawie

Policjant z rawskiej komendy po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Złodziejskie trio ukradło towar o wartości ponad 200 zł. Funkcjonariusz podjął skuteczną interwencję i zatrzymał jednego ze sprawców. O dalszym losie złodzieja zadecyduje sąd.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego z KPP w Rawie Mazowieckiej dał przykład, że policjantem się jest całą dobę. Wieczorem 1 października 2019 roku funkcjonariusz będący po służbie, stał przed jednym z rawskich marketów. Jego uwagę zwrócili dwaj mężczyźni zachowujący się nerwowo. Jeden z nich stał przed wejściem do sklepu, a drugi w przedsionku za szklanymi drzwiami. Obaj niespokojnie się rozglądali.

Policjant przypuszczał, że może to być przygotowanie do kradzieży, więc ruszył w ich kierunku. Nagle z wnętrza sklepu wybiegł trzeci mężczyzna i cała trójka wybiegła na dwór omijając kasy płatnicze. Stróż prawa pobiegł za nimi w osiedle, gdzie uciekinierzy rozdzielili się.

Policjant dogonił i zatrzymał jednego z nich. Był to 23-letni mieszkaniec Opoczna. Funkcjonariusz powiadomił telefonicznie dyżurnego o tym zdarzeniu. Na miejsce przyjechali mundurowi i przewieźli zatrzymanego 23-latka do komendy. Okazało się, że mężczyźni ukradli ze sklepu alkohol oraz wiertarko-wkrętarkę o łącznej wartości ponad 200 złotych. Zatrzymany 23-latek odpowie za kradzież.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author