Categories Miasto

XXII Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy – 27 sierpnia

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Tym razem początek i koniec trasy zaplanowano na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej.

Rajd odbędzie się 27 sierpnia (sobota) w godz. 10.00 – 14.00. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.  Organizatorami rajdu są: Miasto Rawa Mazowiecka, Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej a partnerem imprezy jest klub sportowy MLUKS Dwójka

Start i zakończenie rajdu – Dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. Zapisy przyjmowane są na przystani nad zalewem Tatar  oraz w hali sportowej Milenium przy ul. K. Wielkiego 28 w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu 27 sierpnia w biurze rajdu na dziedzińcu zamkowym do godz. 9.00. Jak zwykle na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, pamiątkowe koszulki.

Trasa tegorocznego rajdu wynosi 32 km i przebiega przez następujące miejscowości: Rawa Mazowiecka (przejazd ścieżką rowerową  do osiedla Zamkowa Wola), Kaleń, Podskarbice Szlacheckie Regnów (przerwa na odpoczynek), Komorów, Byszewice, Głuchówek. Dojazd do Rawy Mazowieckiej ul Reymonta. Następnie ulicami Miłą, Kilińskiego, Mazowiecką, Ziemowita, Ks. Skorupki, Zamkową  wjazd na metę.

W tym roku rowerzyści będą poruszać się głownie drogami asfaltowymi. Na trasie nie ma też spektakularnych podjazdów. Nieco kłopotów może sprawić podjazd na osiedle Zamkowa Wola. Trasa tegorocznego rajdu jest bardzo przyjemna i każdy rowerzysta powinien ją pokonać bez większych trudności (publikujemy mapkę rajdu).

Zachęcamy do pobrania i wypełnienia oświadczeń ze stron internetowych miasta, co znacznie ułatwi pracę osobom przyjmującym zapisy.

Pragniemy również poinformować, że w trakcie imprezy kończącej rajd będzie prowadzona rejestracja dawców szpiku kostnego.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author