Categories Miasto

Z książką na walizkach – moc atrakcji na Pl. Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej

W dniach 10 – 13 maja odbędzie się kolejna edycja  „Z książką na walizkach, czyli XI łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”. Finał tej akcji odbędzie się 13 maja na Pl. Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej. Start imprezy w formie bajkowego korowodu już o godz. 9:30.

Konkurs literacki o ziemi rawskiej. Poznaj szczegóły

W ramach imprezy odbędą się w bibliotekach publicznych naszego regionu spotkania autorskie, kiermasze książek, konkursy, zabawy i występy artystyczne. Miłośnicy literatury będą mogli porozmawiać z ulubionymi pisarzami, zdobyć ich autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Tradycyjnie już cykl spotkań pisarzy i ilustratorów z młodymi czytelnikami zamyka Wielki Finał pod patronatem Burmistrza Miasta Piotra Irli, czyli piknik literacki, który  tym razem odbędzie się w Rawie Mazowieckiej i przebiegać będzie pod hasłem „Bliżej gwiazd”.

13 maja Rawę Mazowiecką odwiedzą popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Andrzej Marek Grabowski, Anna Czerwińska-Rydel, Barbara Kosmowska, Grażyna Bąkiewicz, Izabela Klebańska, Katarzyna Wasilkowska, Katarzyna Ziemnicka,  Paweł Wakuła oraz przedstawiciele łódzkiego wydawnictwa Literatura.

Finałowa impreza będzie miała miejsce na zrewitalizowanym Rynku przed naszym ratuszem, czyli na pl. Piłsudskiego. Częścią centralną będzie oczywiście scena, na której odbędą się rozmowy z zaproszonymi gośćmi, rozstrzygnięcia zaplanowanych konkursów,  a także występy artystyczne dzieci i młodzieży z rawskich szkół i przedszkoli. Zaprezentuje się również iluzjonista oraz Orkiestra OSP.

Przy literackich stolikach porozmawiać z  autorkami i autorami, otrzymać dedykację, lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Przestrzeń wypełnią również stoiska i namioty zaprzyjaźnionych lokalnych stowarzyszeń i instytucji. Nie zabraknie także atrakcji typu: malowanie buzi czy wata cukrowa oraz popcorn (atrakcje płatne).

Finał poprzedzi bajkowa parada, która przemaszeruje ulicami miasta. Zbiórka dzieci o godz. 9, strat parady o godz. 9:30, a o godz. 10 oficjalne otwarcie wydarzenia, które potrwa do godz. 14.

PROGRAM WIELKIEGO FINAŁU W RAWIE MAZOWIECKIEJ:

SOBOTA 13 MAJA – GODZ. 09.00 – 14.00

 1. Bajkowa parada – kolorowy, wesoły pochód małych i dużych miłośników książek, który wyruszy z przed altany w Parku Miejskim i ulicami miasta dotrze do miejsca docelowego wydarzenia, czyli pl. Piłsudskiego. Będą nam towarzyszyli autorzy, postaci z bajek, muzyka i mnóstwo baniek.

Zachęcamy do kolorowych, bajkowych przebrań oraz wyróżnienia placówki – transparent lub mniejsze napisy które będą niosły dzieci. Zbiórka od 9:00 ruszamy 9:30

 1. Początek finału 10:00 – zajęcie miejsc / Orkiestra OSP zagra trzy utwory
 2. Oficjalne otwarcie imprezy – powitanie wszystkich gości
 3. Wokół książki „Pan Pasek i skarby ziemi rawskiej” – spotkanie z autorem / Paweł Wakuła ok. 11:00
 4. Występy artystyczne dzieci z rawskich przedszkoli i szkół 11:40 (około 5 minut na wystąpienie)
 5. Świat iluzji – pokaz iluzji w wykonaniu Wlazlosky – Iluzjonista Bezpośredni 12:40
 6. Rozstrzygnięcie konkursów – po zakończeniu pokazu magika
 7. Stoiska z książkami autorów gdzie będzie można zakupić książkę oraz stanowiska gdzie autorzy będą je podpisywali – Wydawnictwo Literatura
 8. Strefa animacji – Bajubaju – Bajkowe animacje
 9. Namioty naszych przyjaciół / Straż, Policja, Stowarzyszenie Rodzin „Trzy plus” oraz Bibliowóz (Parafia Ewangelicko – Augsburska)
 10. Kreatywne namioty i stoliki
 11. Malowanie buziek – PŁATNE 10 zł
 12. Wata cukrowa i popcorn – PŁATNE.

Dla dzieci oraz opiekunów zapewniamy wodę oraz słodki poczęstunek.

Atrakcje płatne zostały zaznaczone na liście.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author