Categories Miasto

Zapisz swoje dziecko do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży (przy “dużym kościele”). Na najmłodszych czytelników czeka wyprawka czytelnicza. Wraca Klub Przyjaciół Misia Uszatka

Po długim remoncie Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży wróciła wreszcie do swojej siedziby i od października wznawia działalność Klub Przyjaciół Misia Uszatka. Biblioteka dołączyła również do projektu “Z książką na start! Mała książka – wielki człowiek”. W projekcie mogą wziąć udział dzieci z roczników 2013 – 2016, również te, które już są do biblioteki zapisane.

Każde dziecko, biorące udział w projekcie otrzyma od nas Kartę Małego Czytelnika a także Wyprawkę (książkę “Pierwsze czytanki, przypinkę) i będzie mogło zbierać naklejki za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki. Po zebraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom. Będziemy się starały, aby wręczenie dyplomu było dla dziecka ważnym wydarzeniem. Być może będziemy wręczać je w czasie spotkań Klubu Przyjaciół Misia Uszatka. W Wyprawce jest również broszura informacyjna dla rodziców.

Aby wziąć udział w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki,

jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka,

w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,

posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek,

uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie Biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,

po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika.

Klub Przyjaciół Misia Uszatka

Cotygodniowe spotkania literacko – plastyczne dla dzieci rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, pobudzające wyobraźnię i stwarzające możliwość nawiązywania nowych przyjaźni. Podczas zabaw najmłodsi poznają nowości literackie, nie brakuje również wierszy i opowiadań, które wpisały się już na trwałe do tzw. kanonu literackiego. Książki prezentowane dzieciom charakteryzują się wysokim kunsztem literackim, ważną rolę pełnią w nich również ilustracje. Każdy tekst literacki jest podstawą do dalszej dyskusji z dziećmi np. na temat dobrego zachowania, ochrony środowiska naturalnego, ciekawych zjawisk itp. Uczestnicy zajęć mają także możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi, manualnymi i artystycznymi. Takie systematyczne spotkania służą integracji najmłodszych czytelników oraz ich rodziców z biblioteką, zachęcają ich do czytania książek i ciekawego spędzania czasu wolnego, ułatwiają dzieciom nawiązywanie kontaktów towarzyskich z rówieśnikami.

Szanowni Rodzice, zajęcia w ramach “Klubu Przyjaciół Misia Uszatka” są dobrowolne i bezpłatne a warunkiem uczestnictwa w klubie jest posiadanie karty bibliotecznej, którą dzieci otrzymują w bibliotece za darmo. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść z dzieckiem w czwartek o godzinie 15.30 i dołączyć do wspólnej zabawy. Klub Przyjaciół Misia Uszatka jest zawsze otwarty dla nowych uczestników, dlatego spotkania odbywają się w bardzo zróżnicowanych grupach.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author