Categories Powiat

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych na terenie powiatu rawskiego

W ostatnim czasie policjanci z rawskiej komendy coraz częściej otrzymują zgłoszenia o zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt leśnych.

W niedzielne popołudnie na drodze z Cielądza do Regnowa, 37-letni kierujący renault trafic uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Następnego dnia w godzinach wieczornych 46-letni mieszkaniec Rawy jadąc drogą wojewódzką 726 w Matyldowie uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na drogę. Zwierzę nie przeżyło.

Rawscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z sarną lub łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierowcy i pasażerów.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać zwierzęcia ani przewozić go w aucie. Niesie to ze sobą ryzyko zakażenia, m.in. wścieklizną, poza tym ranne zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka. W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author