Categories Bez kategorii

Zwrot podatku z zagranicy – Niemcy i Holandia

Zwrot podatku z Niemiec lub Holandii to kwestia, która bez wątpienia interesuje wiele osób. Jeżeli legalnie pracowaliśmy w tych państwach, możemy skorzystać z rozliczenia podatkowego, tak aby cieszyć się dodatkowym zastrzykiem pieniędzy. Samodzielnie nie zawsze wiemy, jak ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest pomoc specjalistów z biura podatkowego. Jak odzyskać swoje pieniądze z zagranicznego urzędu skarbowego? O czym warto wiedzieć?

Zwrot podatku z Holandii

Okazuje się, że zwrot podatku z zagranicy może się odbywać sprawnie, profesjonalnie i zgodnie z przepisami prawnymi. Jeżeli powierzymy to zadanie specjalistom z biura podatkowego, uzyskamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Kto powinien wykonać rozliczenie podatku z Holandii? Jest to obowiązek każdego, kto legalnie pracował w tym kraju, a pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Postawmy na jak najszybsze złożenie deklaracji podatkowej, co daje szansę na sprawny zwrot pieniędzy.

Jakie dokumenty musimy przygotować? W tym celu niezbędne jest przygotowanie ostatniego rozliczenia miesięcznego (Salaris) lub JAAROPGAAF / JAAROPGAVE. W sytuacji, gdy w trakcie roku osiągnęliśmy dochody wyższe niż 90% ogólnej sumy wszystkich swoich dochodów, musimy także złożyć zaświadczenie o dochodach na formularzu UE/WE. Ile zwrotu podatku z Holandii uzyskamy? W większości przypadków rozliczenie jest dla nas opłacalne, a średni zwrot wynosi tutaj 980 Euro. Ostateczna kwota jest jednak zależna od indywidualnej sytuacji podatnika, czyli od progów podatkowych, przysługujących ulg i dochodów. Co ciekawe, na najwyższe kwoty zwrotu mogą liczyć takie osoby, które mają status holenderskiego rezydenta podatkowego! W zeznaniu rocznym można zatem ująć kwoty różnych doliczeń i skorzystać ze wspólnego zeznania podatkowego z partnerem lub małżonkiem.

Zwrot podatku z Niemiec

Ile będziemy czekać na zwrot podatku w Niemczech? Średni czas oczekiwania najczęściej wynosi 3-6 miesięcy, co jest zależne od kilku kwestii. Po pierwsze, ważne jest to, aby złożyć zeznanie podatkowe we wskazanym terminie. Po drugie, zadbajmy o kompletność dokumentacji podatkowej. Nasza deklaracja musi zawierać wszystkie istotne załączniki i powinna być wypełniona poprawnie, gdyż korekty mogą wydłużyć czas oczekiwania na zwrot podatku z Niemiec. Ostatnia, równie ważna kwestia, to to, aby rozliczenie podatkowe nie krążyło po różnych instytucjach – należy jest wysłać do odpowiedniego urzędu skarbowego! Wszystkie te zasady będzie nam łatwiej przestrzegać z pomocą ekspertów z biura podatkowego.

Dlaczego warto postawić na usługi sprawdzonego biura podatkowego? Z jednej strony uzyskujemy pewność pomocy na najwyższym poziomie, a z drugiej postępujemy zgodnie z zagranicznymi przepisami prawnymi. Specjaliści posiadają wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, dlatego każdy, nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony z proponowanych rozwiązań. Jak widzimy, usługi biura podatkowego są nieocenione w razie rozliczenia z zagranicznym urzędem skarbowym.

Artykuł sponsorowany

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author