Categories Powiat

Ponad 9 mln zł rawskim przedsiębiorcom wypłacił już Powiatowy Urząd Pracy w Rawie

O mikropożyczkę z Powiatowego Urzędu Pracy w powiecie rawskim zawnioskowało już prawie 2 tys. firm. Na konta przedsiębiorców trafiło już ponad 9 mln zł. Z jakich form wsparcia korzystają jeszcze przedsiębiorcy z powiatu rawskiego?

Do Powiatowego Urzędu Pracy o mikropożyczkę w wysokości do 5 tys. zł mogą wnioskować firmy, których przychody spadły w wyniku pandemii COVID-19.

Aktualnie przedsiębiorcy z powiatu rawskiego złożyli już do PUP 1832 wnioski. 1659 przedsiębiorców otrzymało już przelew na konto. Łącznie, na konta rawskich przedsiębiorców trafiło już 9,1 mln zł.

– Teraz wszystkie wnioski są rozpatrywano na bieżąco i pieniądze przelewane na konta przedsiębiorców bez żadnych opóźnień praktycznie z dnia na dzień – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Bożena Woźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej.

Rozpoczęło się już także wypłacanie finansowania kosztów firmy. Dotychczas przedsiębiorcy złożyli 128 wniosków na łączną kwotę 660 tys. zł. Pozytywnie rozpatrzono 116 wniosków i wypłacono 626 tys. zł.

Ten instrument wsparcia cieszył się dotychczas nieco mniejszym zainteresowaniem. W pierwszej kolejności przedsiębiorcy wnioskowali o przyznanie mikropożyczek. Teraz widzimy coraz większe zainteresowanie również tą formą wsparcia – wyjaśnia Bożena Woźniak z PUP.

Pracodawcy korzystają też z dofinansowania części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników.

Do rawskiego PUP wpłynęły już wnioski od 74 firm i dotyczą one 488 pracowników. Łącznie złożone wnioski opiewają na 2 mln zł.

Pozytywnie rozpatrzono wnioski 37 firm. Dotyczą one dopłat do wynagrodzeń 131 pracowników na kwotę 450 tys. zł.

O finansowe wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy nie zgłosił się jeszcze żaden NGO-s (organizacja pożytku publicznego). Dyrektor Bożena Woźniak przyznaje, że kilka NGO-sów dzwoniło z pytaniami, ale dotychczas żaden nie złożył wniosku.

Wszystkie niezbędne informacje, terminy i wnioski dotyczące dostępnych form pomocy dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku epidemii koronawirusa, znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej.

Wnioski można składać w biurze podawczym na parterze siedziby PUP, tak też można od razu zweryfikować, czy wniosek został poprawnie wypełniony i nanieść ewentualne poprawki.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author