Categories Powiat

18-letni mieszkańcy powiatu rawskiego kradli paliwo z ciężarówek i akumulatory

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli olej napędowy z ciężarówek i koparko-ładowarki oraz akumulatory na terenie powiatu rawskiego i żyrardowskiego. Obaj 18-latkowie usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Chwilę po północy (2 lipca 2021 roku) grupa czterech osób (dwóch 18-latków oraz dwie 15-latki) podjechali mazdą pod ciężarówkę zaparkowaną przy jednej z posesji w Białej Rawskiej.

Właściciel scanii, który już kilkukrotnie został okradziony z paliwa, postanowił spać w aucie.

Po godzinie 1.00 w nocy zauważył mężczyznę, który z plastikowym pojemnikiem położył się pod jego ciężarówkę w okolice baku. Widząc to postanowił interweniować.

Po krótkiej szarpaninie, 18-latek uciekł, a za nim dwie młode dziewczyny, które z nim przyjechały.

W maździe pozostał drugi 18-latek, który był tak pijany, że usnął. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 18-latków, mieszkańców powiatu rawskiego, a obie 15-latki, mieszkanki województwa mazowieckiego zostały przekazane rodzicom.

W samochodzie, którym przyjechali złodzieje, policjanci znaleźli kominiarkę, lejek do paliwa oraz kanister plastikowy z wyciętym bokiem analogicznie do użytego podczas spuszczania paliwa.

W toku wykonanych dalszych czynności kryminalni ustalili, że to nie była pierwsza kradzież tych mężczyzn.

Od maja 2021 roku kilkukrotnie dokonali kradzieży oleju napędowego oraz akumulatorów z powiatu rawskiego oraz żyrardowskiego.

Policjanci odzyskali skradzione akumulatory.

Obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast paserowi, który odkupił od nich skradzione akumulatory grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Programy afiliacyjne. Co dają klientom i sklepom internetowym?

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author