Categories Bez kategorii

Programy afiliacyjne. Co dają klientom i sklepom internetowym?

Sieć afiliacyjna to jeden z najskuteczniejszych i zarazem najkorzystniejszych pod względem finansowym sposobów na promocję firmy. Na stworzenie własnych programów partnerskich szczególnie często decydują się przedsiębiorstwa działające w sektorze e-commerce. Decyduje o tym przede wszystkim duża efektywność, możliwość wprowadzenia systemu łatwych i przejrzystych

Program afiliacyjny. Jak działa program afiliacyjny i jak pomoże przyciągnąć potencjalnych klientów?

Programy afiliacyjne, w dużym skrócie, polegają na płaceniu zarejestrowanym w nich użytkownikom prowizji za każdy zakup dokonany w danym sklepie z ich polecenia. To, czy zakup nastąpił faktycznie za ich rekomendacją, oceniane jest na podstawie tego, z jakiego linku klient dostał się na stronę produktu. W tym celu generowane są specjalne linki, które uczestnik programu może następnie umieścić na swoim blogu, w opisie filmu na YouTube czy na Instagramie. Sieci afiliacyjne w dużej mierze opierają się na zaufaniu, jakim internauci darzą danych youtuberów, influencerów czy blogerów. Pozwalają też kupującym na dzielenie się swoimi opiniami na temat poszczególnych produktów oraz zachęcenie innych do ich zakupu.

Programy afiliacyjne dla sklepów internetowych. Sieci afiliacyjne pomogą wykorzystać potencjał klientów

Programy afiliacyjne są dla sklepów internetowych sposobem nie tylko na zbudowanie skupionej wokół oferty społeczności i stworzenie wiarygodnej reklamy różnych produktów, ale też na zoptymalizowanie kosztów promocji. Jednym kosztem ponoszonym przez sklep jest wypłacenie prowizji, jeśli zakup zostanie dokonany po kliknięciu w wygenerowany przez system link.

Wykorzystanie programów afiliacyjnych. Jak dokładnie działa program partnerski? Kto bierze w nim udział?

Jeśli chodzi o to, kto może zostać uczestnikiem programu afiliacyjnego, odpowiedź zależy od regulaminu danej sieci. Zazwyczaj lista wymagań nie jest zbyt długa. Na przykład by wziąć udział w programie, użytkownik musi jedynie mieć ukończony 18 rok życia, posiadać aktywne konto w serwisie oraz zaakceptować regulamin.

Programy partnerskie z perspektywy użytkowników. Jakie korzyści daje im marketing afiliacyjny?

Dla użytkowników program afiliacyjny jest przede wszystkim sposobem na dodatkowy zarobek. To, ile będą w stanie zarobić na polecaniu produktów, zależy od wielu czynników – przede wszystkim tego, jaką społeczność skupiają wokół swojego bloga, vloga czy profilu w social media oraz jakim zaufaniem cieszą się wśród obserwujących. Uczestnictwo w sieciach afiliacyjnych szczególnie dobre efekty daje w przypadków profilów koncentrujących się na jednym zagadnieniu – na przykład kosmetykach, danej dyscyplinie sportu lub określonym hobby. Linki można wpleść na przykład do artykułów przeglądowych lub recenzji, a także umieścić jako baner.

Budowa sieci afiliacyjnej. Jak przebiega proces rozliczania z uczestnikami programów afiliacyjnych?

Wysokość prowizji i sposób jej naliczania oczywiście różni się w zależności od sieci. W programie afiliacyjnym nagroda może wynosić 20 procent prowizji, którą platforma pobiera przy sprzedaży. Jej naliczenie na konto użytkownika następuje po 45 dniach – wtedy mija termin ewentualnego zwrotu zakupionych produktów. Co ważne, nagroda zostanie przypisana również, jeśli w ciągu 24 godzin dany kupujący zamówi inne produkty z polecanej kategorii.

Programy afiliacyjne – promocja, na której korzystają wszystkie strony. Jak zostać uczestnikiem programu afiliacyjnego?

Dołączenie do programu afiliacyjnego nie jest trudne – zwykle wystarczy tylko rejestracja w danej sieci. Potem, po uzbieraniu określonej w regulaminie kwoty, można ją wypłacić.

fot.: Źródło: pixabay.com

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author