Categories Powiat

Agnieszka Sielska złożyła ślubowanie i rozpoczęła pracę w Radzie Powiatu Rawskiego

Po tym jak z prac w Radzie Powiatu Rawskiego zrezygnował Tomasz Sudakowski (PiS), jego miejsce zajęła Agnieszka Sielska, która podczas wczorajszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie i oficjalnie rozpoczęła pracę radnej.

PRZYGOTUJ Z NAMI: Poczet zasłużonych rawian stulecia>>>

Agnieszka Sielska do Rady Powiatu Rawskiego została wybrana przez mieszkańców Rawy Mazowieckiej i wzmocniła klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Liczba zdobytych głosów podczas jesiennych wyborów samorządowych nie pozwoliła jej zasiąść w radzie. Ale po rezygnacji z mandatu jej partyjnego kolegi Tomasza Sudakowskiego (390 głosów), zgodnie z prawem, komisarz wyborczy wskazał Agnieszkę Sielską (265 głosów) jako nową radną.

Nowa radna powiatowa będzie pracować w tych samych komisjach stałych Rady Powiatu Rawskiego, co radny, który zrezygnował z mandatu. A będą to: Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji oraz w Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Podczas wczorajszej sesji starosta rawski zachęcał nowa radną, aby ta zechciała zasiąść także w Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej, ale Agnieszka Sielska nie przyjęła tej propozycji.

W Radzie Powiatu Rawskiego zasiada 10 radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i 7 Prawa i Sprawiedliwości.

Wyniki jesiennych wyborów przeczytasz tutaj>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author