Categories Miasto

610 tys. zł dla rawskich klubów sportowych

Działające na terenie Rawy Mazowieckiej kluby sportowe otrzymają na swoją działalność w tym roku rekordowo wysokie wsparcie, przekraczające 600 tys. zł. Oferty można składać do 25 stycznia.

Urząd Miasta Rawa Mazowiecka ogłosił właśnie konkurs na wsparcie działalności klubów sportowych z terenu naszego miasta. Do podziału jest aż 610 tys. zł. To rekordowa kwota, gdyż w ubiegłym roku było to 568 tys. zł.

– Z uznaniem obserwuję niekiedy wręcz tytaniczną pracę rawskich trenerów, na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście i jestem pełen podziwu dla sukcesów odnoszonych przez wielu naszych młodych sportowców, choć często ważniejszy od wyników jest sam fakt uprawiania sportu przez dzieci i młodzież – mówi w rozmowie z portalem KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Dlatego, w miarę możliwości budżetowych, będę starał się, by wydatki na szkolenie sportowe, zwłaszcza dzieci i młodzieży były coraz większe – deklaruje burmistrz.

Ze wsparcia Urzędu Miasta będą mogły skorzystać kluby prowadzące szkolenie dzieci i młodzieży w następujących dyscyplinach sportowych: lekka atletyka, judo, karate, tenis stołowy, wędkarstwo sportowe, piłka nożna chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, strzelectwo sportowe, triathlon, tenis ziemny, pływanie.

Kluby sportowe oferty mogą składać w Urzędzie Miasta do 25 stycznia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 lutego 2019 roku.

– Chcę podkreślić, że zasady podziału środków dla poszczególnych klubów wypracowała Rada Sportu, a więc osoby na co dzień działające w rawskim sporcie i najlepiej znające potrzeby oraz możliwości poszczególnych klubów – zaznacza burmistrz Piotr Irla.

Szczegółowe informacje o konkursie kluby znajdą na stronie Urzędu Miasta.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author